TRAFO CORE TESTİ

ercan25eem

Üye
arkadaslar trafo core testi ile ilgili bilgisi olan arkadaslar varsa yardımcı olabılırmı....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ercan merhaba ,core nüve demek sen direk nüve testimi yapmak istiyosun yoksa meger ölcümümü konuyu biraz daha ac ona göre yardımdı olıyım.

mehmet kardesım bu deneyde trafo nuvesının belirli bir spirle boşta kaybımı olculuyo yoksa nüve sacının kalıtesımı onu ogrenmek ıstedım. Boşta kaybı olçmek için tum trafolarda 10 spir (istege gore degısır) sarılıp sipir basına dusen gerılım verlir ise bosta kayıp olculur tekrar tekrar sarım yapmakla ugrasılmaz sadece gerilimle oynanılır ... bu core testı acaba bunumu yapıyor yoksa sacın kalıtesınınmı olcuyor... onu merak ettım....

mehmet kardesım bu deneyde trafo nuvesının belirli bir spirle boşta kaybımı olculuyo yoksa nüve sacının kalıtesımı onu ogrenmek ıstedım. Boşta kaybı olçmek için tum trafolarda 10 spir (istege gore degısır) sarılıp sipir basına dusen gerılım verlir ise bosta kayıp olculur tekrar tekrar sarım yapmakla ugrasılmaz sadece gerilimle oynanılır ... bu core testı acaba bunumu yapıyor yoksa sacın kalıtesınınmı olcuyor... onu merak ettım....

ercan sacın kaliteni direk olarak öyle ölcemezsin .sadece bosta kaybı ölcebilirsin öyle senin sardığın sipir sayısı*v/sipir*1,732 vermen gereken voltaj ölcütüğün w ta bostaki kayıp ama bide güç trafolarında üst kapakta core bağlantısı olur ct cl cc olarak bunların megerle ölcümü yapılır gercek core testti odur.sacın kalitesine gelince m5 m6 ... olarak cesitleri var bilirsin onları bir adet numune sacın gaus unu ölcersin ,o iş için imal edilen cihazlar mevcut sacın kalitesi öyle bulunur ok . umarım yardımcı olmusumdur.

TESEKKURLER mehmet kardes... o zaman core testı senın dedıgın giibi güç trafolarında yapılıyor bana bununla igili elınde kaynak veya notlar varsa gonderebilirmisin.. ama bu sacın kalıtesı m5 veya m6 olmasına gore degısıyor fakat aynı zamanda kesımdeki kalıteye gore de degısıyor özellikle koreliler bilirsin m5 sacla 22000 gausa kadar cıktılar nasıl yaptılar bılmıyorum belkıde içine bir karısım ekledıler ama saç 22000 gausluk turkıyedekıler su anda 17000-18000 gausluk........

TESEKKURLER mehmet kardes... o zaman core testı senın dedıgın giibi güç trafolarında yapılıyor bana bununla igili elınde kaynak veya notlar varsa gonderebilirmisin.. ama bu sacın kalıtesı m5 veya m6 olmasına gore degısıyor fakat aynı zamanda kesımdeki kalıteye gore de degısıyor özellikle koreliler bilirsin m5 sacla 22000 gausa kadar cıktılar nasıl yaptılar bılmıyorum belkıde içine bir karısım ekledıler ama saç 22000 gausluk turkıyedekıler su anda 17000-18000 gausluk........

Haklısın ercan , nüve kesime , ve nüveyi dizen ustanın becerisinede bağlıdır.core ile ilgili kaynak bakıyım işine yarayan bişey olursa seve seve yollarım kendine iyi bak.

sagol abıcım sende maıl adresım vardı gonderırsen cok sevınırım...sende iyi bak kendine....

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,229
Son üye
MUSA12

Yeni konular

Geri