Toz emme makinası tavsiyesi

Bi kaç birşey uydurdum.. haftasonu projesi olarak başlamayı düşünüyorum. bakacaz artık. toza elveda demek lazım. şeffaf muşambadan yapıcam, mdfleri cnc'de kesicem, çöp kutusunu çuvalda yapabilirim. duvara montaj bir sistem düşünüyorum. birde 55 db'lik küçük salyangoz fanlardan alıcam.. direk cnc'nin üst tarafına bağlamayı düşünüyorum. eğer ses konusunda rahatsız edecekse, bunuda bir kabinin içine sokmak lazım :(

Ekli dosyalar

• untitled.156.jpg
    untitled.156.jpg
    136.5 KB · Görüntüleme: 37
  • untitled.155.jpg
    untitled.155.jpg
    205.9 KB · Görüntüleme: 36
  • untitled.154.jpg
    untitled.154.jpg
    180 KB · Görüntüleme: 36
  • untitled.153.jpg
    untitled.153.jpg
    57.6 KB · Görüntüleme: 36
  • untitled.152.jpg
    untitled.152.jpg
    54.9 KB · Görüntüleme: 37
Bi kaç birşey uydurdum.. haftasonu projesi olarak başlamayı düşünüyorum. bakacaz artık. toza elveda demek lazım. şeffaf muşambadan yapıcam, mdfleri cnc'de kesicem, çöp kutusunu çuvalda yapabilirim. duvara montaj bir sistem düşünüyorum. birde 55 db'lik küçük salyangoz fanlardan alıcam.. direk cnc'nin üst tarafına bağlamayı düşünüyorum. eğer ses konusunda rahatsız edecekse, bunuda bir kabinin içine sokmak lazım :(
Separatör sistemindeki o çuval seperatörden kaçan toz olursa diye fanın hava çıkışına bağlanıyor. Fanın önü e koyarsanız vakum etkisiyle çuval büzülür.

ben akvaryum gibi yaptım :D böyle tozların dans edişini göreyim filan istiyorum.. ne garip değil mi? insanlar, balıkları seyrederek rahatlarlar ben tozların uçuşunu ve dönüşünü.. neyse biraz zevk meselesi sanırım. o yüzden saydam cyclone olsun istedim.

Ben bir siklon yapayım en iyisi.
La bu cyclone Dediğiniz meret 100-150'lik pimaş'dan pekala olur yav. Geriye @alpsah01 ' inkinden çöp kovası + salyangoz fan,
+1

Ben bir siklon yapayım en iyisi. Yalnız salyangoz fan kullanılırsa çıkışa yine bir filtre lazım. Çıkan hava temiz olmayacak çünkü. İnce tozlu hava çıkar.

upload_2016-5-27_18-29-4.png
upload_2016-5-27_18-29-50.png

upload_2016-5-27_18-30-57.png

şöyle birşeyler yaptım ilginizi çekerse, planları hemen buraya atabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri