Tost makinesi elektrik almasına rağmen ısınmıyor?

snowturk34

Üye
Bu sabah makineyi açtım derecesi 3'teydi. Bende çok ısındığını görünce 1 yaptım.O arada sönmüş.(Işığıda yanmıyor) Vidaları söktüm, kontrol kalemiyle baktım tüm bağlantı yerlerinde, makinenin her yerinde elektrik var.Sorunu nasıl tespit edebiliriz anahtarı mı bozuk acaba..?
Yardımcı olursanız çok sevinirim
4329d62c561371d7c9f35925c0f8ac34.jpg
5c55205465a2f247151ff6e74a1a8368.jpg

ölçü aleti ile rezizstanları anahtarı ve termostatı kontrol ederek arızaya ulaşabilirsiniz

kısa devre konuma alıp bakabilirsiniz anahtarın açık konumdayken geçiş vermesi lazım
rezistans uclarına 220v geliyor mu ?
ölçü aletiyle ölçerseniz garanti sonuçlara ulaşabilirsiniz kontrol kalemiyle baktıysanız sizi yanıltabilir.

Arkadaşa katılıyorum. Ölçü aletiniz varsa önce termostatı sonra da rezistansları ölçerek sorunu bulabilirsiniz.Öncelikle kablonun sağlam olduğundan emin olun. Ölçü aletiniz yoksa termostat ve anahtar kontrolünü kontrol kalemi ile yapabilirsiniz ama rezistanslarin kontrolünü yapmanız zor.
Gördüğüm kadarıyla termostat sağlam. Rezistanslar paralel bağlı galiba. Yani biri patlak olsa diğeri ısınır

Çok teşekkür ederim. Yarın ölçü aletiyle kontrol edeyim bakalım ona göre yazarım :)

termal sigorta atmış olmalı mavi kabloda o:
5c55205465a2f247151ff6e74a1a8368-jpg.41069

Arzum Sultan değil mi? bizim ki de öyle gitti serviste değişim oldu tekrar aynı bir kere yandı servis dönüşü...

rezistans uçlarına kadar elektrik geliyormu.birde termal sigorta var oda sağlamlammı kontrol etmeniz gerekiyor

garantisi yok mu? Arzum servisine ver Sutan modeli ise kronik sorunu bu geldiğinde ilk çalıştırmada yanarsa tekrar ver değişim oluyor sıfır veriyorlar bizim ki şuan serviste.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri