Toshıba vf-s11 driver hakkında

s.a ustalar
vf s11 driver meevcut elimde kullanım klavuzundaki herşeyi yapmama rağmen oca 1 hatasını çözümleyemedim acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz iyi günler dilerim :)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
s.a ustalar
vf s11 driver meevcut elimde kullanım klavuzundaki herşeyi yapmama rağmen oca 1 hatasını çözümleyemedim acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz iyi günler dilerim :)

Kilavuzunda "U fazı IGBT hatası" oldugu belirtilmis. Muhtemelen surucu arizali. Starttan sonra hemen arizaya gecmiyorsa U, V, W cikislarinin gerilimini olcun. Farklilik yakalarsaniz arizanin dahili oldugu kesinlesir.

Kilavuzunda "U fazı IGBT hatası" oldugu belirtilmis. Muhtemelen surucu arizali. Starttan sonra hemen arizaya gecmiyorsa U, V, W cikislarinin gerilimini olcun. Farklilik yakalarsaniz arizanin dahili oldugu kesinlesir.
Düzeltiyorum arıza oca değil oc 1 arızası start verdikten bir süre sonra arızaya geçiyor öneirinizi deneyeceğim değerli görüşünüz için sağolun

Klavuzda yazan çözümleri uyguladınız mı?
1646497389230.png

oc hataları olası sebepleri ya motor yanıktır ya motor kablosunda sorun vardır bunlar saglam olduğuna eminseniz invertör arızalıdır. genelde hassas oc arızası veren invertörlerin tamirlerini pek yapamıyorlar birkaç defa başıma geldi invertör oc1 hatası veriyor ikidebir söküp tamire yolluyorum geliyor takıyorum 2 güz sonra aynı hatayı vermeye başlıyor aynı model güçte yerine yedek takıyorum herhangi bir sorun yok bahsettiğim marka schneider parametreleride elle girmiyorum somove programı ile atoyrum yani invertörün arızalı olabileceğini göz önünde bulundurun...

oc hataları olası sebepleri ya motor yanıktır ya motor kablosunda sorun vardır bunlar saglam olduğuna eminseniz invertör arızalıdır. genelde hassas oc arızası veren invertörlerin tamirlerini pek yapamıyorlar birkaç defa başıma geldi invertör oc1 hatası veriyor ikidebir söküp tamire yolluyorum geliyor takıyorum 2 güz sonra aynı hatayı vermeye başlıyor aynı model güçte yerine yedek takıyorum herhangi bir sorun yok bahsettiğim marka schneider parametreleride elle girmiyorum somove programı ile atoyrum yani invertörün arızalı olabileceğini göz önünde bulundurun...
tamamdır teşekkür edeiyorum bunu göz önünde bulunduracağım değerli yorumunuz için teşekkürler

driverde arıza yok oc 1 ahatasını çözdüm amaşimdide ol1 hatası vermeye başladı driver 4 kw 5 hp gücünde bağladığım motorda 4 kw gücünde kaldırmıyor olabilirmi çok şeyi denedim ancak olmuyor driver hızını arttırıyorum ancak motor hızlanmıyor bir kaç saniye sonra da ol1 hatası verip stop a geçiyor acaba sebebi nedir bütün parametre ayarlarını yaptım kullaım klavuzuna bakarak ve ol1 arızasında istenen parametre ayarlarını tekrar değiştirdim ancak yine olmadı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri