Torna için masa

Bauhaus'ta böyle dolaplar var ama 500 liradan başlıyor. Ama onlar takım dolabı. Üstüne 110 kiloluk tornayı koyunca şaftı kayabilir. En fazla 100 liralık dayanıklı bir şey bulsam alırım.

Yeni başlık açmadan burda sorayım. Dişlileri kızak yağıyla yağlamanın mahsuru var mı yoksa onun için de ayrı yağ mı var?

farkli oldugunu, cok saglam kaynaktan biliyorum..maksat sifir surtunme ve sifir asinmaysa sikinti olmaz..kizak yaglari hava nem gibi dis etkenlere karsi biraz daha gelismis olmalari gerekiyor...

Ben tornama masayı kendim yaptım. 3 lük profil ve muhafaza için 4 parça 3 lük L demir kullandım. Güçlü tekerlekler de koydum. Yoksa taşırken adam arıyorum. Hem tekerlerin kaucugu titreşimi absorbe ediyor. 2 si kilitli ve 360 derece dönüyor, ikisi de düz gidiyor. Böylece yarı oynar ve her manevraya geliyor. Yalnız bu sefer de titresimi geri sektirebilir diye sabitleyici 4 tane uzun vida koydum. Bi de beğendiğim bir renge boyadim. Güzel oldu.

Ekli dosyalar

• CAM01392.jpg
    CAM01392.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 35
  • CAM00241.jpg
    CAM00241.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 32
Telefondan yazıyorum o yüzden İkinci foto yanlışlıkla oldu :) luletasindan at kafası yapmıştım

Demir işi zor olduğu için ben 50x50'lik kalastan yapmayı düşünüyorum. Yan duvarları da MDF ile kapatıp hem dayanıklılık hem de çekmece eklemeyi düşünüyorum. Tekerlek eklemek istiyorum ama ayaklara monte edebilir miyim bilmiyorum. Makine 110 kg. Bir de araya ayak eklemeyi düşünüyorum. 6 ayak olacak yani.

50x50 kalas:) .Taşırmı 110 kg?

Taşır kardeşim 50x50 den Taşıyıcı tablayı yapıp 6 adet te aynı malzemeden ayak koyacaksanız haydi haydi taşır

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,117
Son üye
3ZİNED_

Yeni konular

Geri