Topraklamanın Ohm Değeri Ölçü Aleti ile Nasıl Ölçülür?

arkadaşlar topraklamanın sağlam olduğunu nasıl anlarım,topraklama kablosunun kalınlığını neye göre ayarlamam gerekir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar yanlış yere açtım konuyu idare edin nasıl silinceğini bilmiyorum bu forumu yeni kullanmaya başladım kusura bakmayın zamanla öğreneceğiz artık.

olur öyle şeyler arkadaşım....topraklamayı topraklama megeriyle ölçebilirsin.Genelde koruma ve işletme toprakları 1x50 mm2 NYY yada 30Xx3,5 mm Galvanizli şeritle yapılıyor.Sebeb maliyet açısından ucuz, benim görüşüm ve kontrolüm altındaki tesislere 1x50 mm2 ÖRGÜLÜ BAKIR ÖNERİYORUM.biraz pahalı ama benim param canımdann değerli değil.

olur öyle şeyler arkadaşım....topraklamayı topraklama megeriyle ölçebilirsin.Genelde koruma ve işletme toprakları 1x50 mm2 NYY yada 30Xx3,5 mm Galvanizli şeritle yapılıyor.Sebeb maliyet açısından ucuz, benim görüşüm ve kontrolüm altındaki tesislere 1x50 mm2 ÖRGÜLÜ BAKIR ÖNERİYORUM.biraz pahalı ama benim param canımdann değerli değil.
eyvallah arkadaşım megger cihazı bildiğimiz şu ölçü aletleri mi oluyor acaba ?

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri