topraklama da sorunmu var

başıma gelen garip bir durum !!!

eski tip trifaze sayacı , akıllı trifaze sayaçla değiştirdim .
tek faz sorunu yaşadım .
ana giriş kofre faz ve faz arası normal voltaj
önce sayaçta sorun dedim , tekrar değiştirdim ( yeni sayaç taktım )
sorun devam ediyordu .
nh bıçaklı sigortaların tüm fazlarında çıkışında voltaj görüyordum .
faz ve faz arası normal voltaj seviyesinde değildi . ( çıkış )
nh bıçaklı sigortayı yeniledim düzeldi .

bence siğortayı değiştirince sorun çözülecek gibi geliyor .

not : ilave yazı
hatam tüm yerleri ölçüm yapmamam ( boşuna sayaç değişikliği )
+
zaman kaybı

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Plc beslemesi 220 volt degilse arkadasin dedigi gibi guc kaynagina giden sigortaya ve kablolara bakin

plc beslemesi 220 volt guckaynaı kablolarını kontrol ettim sigortayıda kontrol ettim hersey normal gozukuyor plc ve guc kaynagını besleyn faz ile toprak arası 177 volt cıvarı cıkıyor dier faz faz faz nötür hepsi bormal

plc ve guc kaynagını besleyn faz ile toprak arası 177 volt cıvarı cıkıyor

Bu ikisini beslemeden önce, faz-toprak gerilimi normalse, sorun bu kısımda.. Sigorta, kablo ve Güç kaynağını kontrol ettiniz. Onlarda da sorun yok. Tek PLC kaldı.

Birde şunu yapabilir misiniz? Güç kaynağı enerjili olsun, PLC'nin enerjisini kesin ve ölçüm yapın. Bakalım yine aynı şekilde gerilim 177 V çıkıyor mu?

plc beslemesi 220 volt guckaynaı kablolarını kontrol ettim sigortayıda kontrol ettim hersey normal gozukuyor plc ve guc kaynagını besleyn faz ile toprak arası 177 volt cıvarı cıkıyor dier faz faz faz nötür hepsi bormal

hedef küçülterek arıza tespiti !!!
nötr toprak arası gerilimi kaç ? tüm yerleden ölçüm .
Şebeke ve ups ( güç kaynağı ) topraklaması ayrı / ortak durumu ?

toprak nötür arası 40 volt cıkıyor plc guc kaynagını devreden cıkartınca voltaj normal yok gibi olyor

valla yukarıdakı yazılarımı okursanız guc kaynagınıda degiştirdim sorun ayn ı

plc ile güc kaynagını besleyen sigortayı ındırdıgımde hiç bir sorun yok voltajlarda hersey normal olması gereken degerlerde

toprak nötür arası 40 volt cıkıyor plc guc kaynagını devreden cıkartınca

Bu ikisi çeliştiği için çözüme gidemiyor gibiyiz.

Eğer siz, bu 5x2,5 kablo çektiğiniz panoya enerji vermeden başka bir yerde de nötr-toprak arasını 40 V görüyorsanız, sorun bu panoda değil öncesinde oluyor.

valla yukarıdakı yazılarımı okursanız guc kaynagınıda degiştirdim sorun ayn ı

kullanmış olduğunuz sisteminin
kullanılan ürünler , tüm geçişler ( giriş ve çıkış ) çizimle projelendirip tüm ölçümleri belirtmeniz ?
faz nötr / faz toprak / nötr toprak / faz faz arası vs gibi tüm ölçümler / girişler ve çıkışlar / diğer seçenekler test , devreden çıkarma ürün vs gibi !!! ölçümleri ?

kolay gelsin .

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri