Topraklama ölçüm değerinde aşırı dalgalanma

buradaki oynama farklı ölçümler için değil. Meger ile ölçüm yaparken hiçbirşeyi değiştirmeden değeri izliyoruz değer 4 ile 7 arasında sürekli dalgalanıyor. Yani tek ölçümde sonuç alamıyoruz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
topraklama barası tam iletim sağlayamıyor olmalı. gevşek bırakılmış kablo gibi davranıyor demek geliyor içimden.

aynı şeyi düşünerek bara bağlantısını söküp baraya gireceği yerden ölçtüm yine aynı :) malesef içinden çıkamadık biz de ilginç biraz ama durum böyle. size de yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Yeni bir topraklama levhası gömün olsun bitsin.

aynı şeyi düşünerek bara bağlantısını söküp baraya gireceği yerden ölçtüm yine aynı :) malesef içinden çıkamadık biz de ilginç biraz ama durum böyle. size de yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
baradan sökmeniz bişeyi değiştirmez. cubugun toprakla temesı zayıf, sallantıda,. çakılı oldugu yerin üzerinde biraz zıplayın sonuc değişebilir :)

baradan sökmeniz bişeyi değiştirmez. cubugun toprakla temesı zayıf, sallantıda,. çakılı oldugu yerin üzerinde biraz zıplayın sonuc değişebilir :)

bakalım yarın gidip işlem yapıcaz. inşallah sonuca ulaşırız.

buradaki oynama farklı ölçümler için değil. Meger ile ölçüm yaparken hiçbirşeyi değiştirmeden değeri izliyoruz değer 4 ile 7 arasında sürekli dalgalanıyor. Yani tek ölçümde sonuç alamıyoruz.
Birde volt oku bakalım sanki orada voltaj var gibi geldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri