Topraklama ölçümü

çamaşır ve kurutma makinesi prizinde voltaj var ama kaçak akımı attırmıyor toprak kablosu ile topraklama ölçüyorum 90-95 volt arası değer gösteriyor acaba bu normal mi yoksa makinelerde kaçak mı var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Son düzenleme:
Geçen gün başıma gelen bir olaydan bahsedeceğim dairenin birinde sıfır elektrikli ocak miele marka display ekranında 8 seviyesine geldiğinde displayin 8 harfi yakması gerekirken tek bir hücresi ı gibi bir şey gösteriyordu bende bu elektronik cihaz topraklamadan olabilir diye topraklamayı söktüm kabloyu tam bilmediğim için iki tane kabloyu panodan topraklamasını söktüm sökerken bi kabloda kıvılcım çıktı dedim arızayı bulduk neyse ocağı denedik yine aynı arızadevam ediyor. kıvılcım çıkan kabloya baktım çamaşır ve kurutma makinesi prizinden geliyor ama kaçak akımı attırmıyor o söktüğüm toprak kablosu ile topraklama arasını ölçüyorum 90-95 volt arası değer gösteriyor acaba bu normal mi yoksa makinelerde kaçak mı var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Telefonunuzun klavyesinde nokta işareti var mı ? Anlatmaya çalıştığınız şeyi çok ama çok kötü anlatıyorsunuz . Daha az cümleyle ve daha çok noktalama işaretiyle anlatmaya çalışın .

toprak kablosu ile topraklama ölçüyorum 90-95 volt arası değer gösteriyor
Bunu ölçerken referansınız neresi . Nötr mü yoksa voltaj ucu mu ?

Topraklama bağlı ben prizin topraklamasını topraklama barasındn söküp öyle ölçtüm topraklamayı yerine taktığımda voltaj gidiyor sormak istediğim voltaj görüp kaçak akımın atmaması

Topraklama sn. Under Graund'un da belirttiği gibi bir ucu boşta (sağlıklı olmayıp) kaldığından dolayı toprak hattında biriken statik (ölü) elektiği 90-95 volt olarak kuvvetle muhtemel olarak toprak iletkeninde ölçüyorsunuz, çünkü sağlıklı (Nötr'ü normal sıkılmış ve sağlıklı topraklama yapılmış) durumda nötr-toprak arasını 1-3 volt ölçmeniz lazım. Statik elektrik kaçak akım rölelerini attıramaz. Topraklama hattını yetkili elektrikçi nezaretinde iyice güçlendirin. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri