Tmş atıyor

Apartmanın tmş i her hangi bir dairede sıkıntı olduğunda atıyor (dairelerde kaçak akım var) tmş nin kaçak akımı nı nasıl iptal ederim neden atar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Korumaya geçiyorsa dogru topraklama ile sıkıntı olabilir actirma bobinimi cekiyor kendisimi atiyor oralari tam anlayamadim

Korumaya geçiyorsa dogru topraklama ile sıkıntı olabilir actirma bobinimi cekiyor kendisimi atiyor oralari tam anlayamadim
Daire içinde bi sıkıntı olunca apartmanın tmş si atıyor ayarını yükselmiştir atmasın diye ama gene attı

Kabloda isinma varmi gevsek baglanti filan onlarada bakin kac amper tms

Isınma ile alakalı değil daire içinde biri nötür toprak teması yapsa binanın ki atıyor
Daire icinde 30ma kar takilimi
tms kac amper
Toprak notr arasi kac volt ve aralarinda sifirlama varmi
Tms nin uclarinda gevsek baglanti varmi
Bu isi hangi dairelerde yapiyor
Dairelere topraklama dagitim klamensindenmi gidiyor yoksa tek kablodan eklenerekmi gidiyor

Atmasi normal değil elinizde baska tms varsa degistirin misal fabrikada basimiza geldi eski merlin gerin tms atarken muadil yeni schneider taktik duzeldi tms bozulmus demek istedigim akla gelmeyen ufak tefek sikintilardan meydana gelebilir gidin sifir tms alin demek istemiyorum profesyonel birinden yardim alin topraklama zayifta olabilir

Daire icinde 30ma kar takilimi
tms kac amper
Toprak notr arasi kac volt ve aralarinda sifirlama varmi
Tms nin uclarinda gevsek baglanti varmi
Bu isi hangi dairelerde yapiyor
Dairelere topraklama dagitim klamensindenmi gidiyor yoksa tek kablodan eklenerekmi gidiyor

Atmasi normal değil elinizde baska tms varsa degistirin misal fabrikada basimiza geldi eski merlin gerin tms atarken muadil yeni schneider taktik duzeldi tms bozulmus demek istedigim akla gelmeyen ufak tefek sikintilardan meydana gelebilir gidin sifir tms alin demek istemiyorum profesyonel birinden yardim alin topraklama zayifta olabilir
Belli bir daire yok daire içlerinde kar mevcut her dairenin kolonu bağımsız çıkıyor diye biliyorum denemek için elimde tmş yok normal çalışmada atmıyor biri evinde elektrik le ilğili bir tamirat yapınca atıyor tmş nin fotoğraf ını whatsap tan atabilirim burdan fotoğraf almıyor

Ürünün atmasını arızalı olarak ifade etmek yanlış bir yöntemdir. Nedeninin ayrıntılı araştırılması gerekmektedir. Bazen daire içerisinde oluşan kaçak akım değeri 30mA üstünde olduğunda bir sonra ki kaçak akım devreye girebilir. Topraklamayı kontrol etmeniz önem arz etmektedir.

Bu arada yukarıdaki yazışmalar da görmedim. Evde ki atmıyor aşağıdaki TMŞ atıyor yazmışsınız. tmş den önce sayaç çıkışında 300mA Kaçak akım koruma şalteriniz bulunmuyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri