TIA PORTAL V11 RUNTIME SORUNU

ANTEPLI27

Üye
Arkadaşlar HMI'da runtime sorunu yaşıyorum yardımcı olabilecek kimse var mı SET PG/PC ,IP adresi gibi yolları denedim V10.5'te sorun yaşamıyordum v11'de sorun yaşıyorum..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba arkadaslar;
bende tia portal v13 simülasyon problemı yasıyorum plc kendı ıcınde simülasyon yapıyo hmıde ole ama plc ıle hmı arasında sümilasyon yapmıyor...devices networkten baglantı var gıbı gozuksede ekrana bı buton koyup sümilasyon yaptıgımda plc ye yazma hatası verıyor bu sorunu nasıl cozebılırım? (plcsım v13 yuklu )

merhaba arkadaslar;
bende tia portal v13 simülasyon problemı yasıyorum plc kendı ıcınde simülasyon yapıyo hmıde ole ama plc ıle hmı arasında sümilasyon yapmıyor...devices networkten baglantı var gıbı gozuksede ekrana bı buton koyup sümilasyon yaptıgımda plc ye yazma hatası verıyor bu sorunu nasıl cozebılırım? (plcsım v13 yuklu )

Eğer sorununuz var olan PLC ye HMI ı bilgisayarda çalıştırmak ise Denetim Masası > Set PG/PC Interface menüsünden PLC ye bağlandığınız ağ denetleyicisinin TCP/IP olanını seçmeniz gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri