Thermokupul Çıkışını Kablosuz Olarak Nasıl Taşırız?

Balluf sensörde, "Remote" serisinde benzer bi ürün vardı diye hatırlıyorum.

hocam oradan nasıl bilgi aldığın değilde oraya nasıl enerji vs verdiğin önemli bence.
nereden giriş yapacaksın oraya ?

Remote modüller, enerjiyi ve bilgiyi iletebiliyor, kataloglarda değerleri var. Bir remote modülü ile max 8-10 tane falan sensör besleyenebiliyor galiba. Fakat bir nokta var Remote modülleri ; alıcı ve verici max. 15-20mm falan mesefede olması gerekiyor.

Balluff Remote Sensörler - Otomasyon,Haber,News,Automation Turkey,Proses

Teşekkürler bilgi için bu konu ile ilgili işime yaramaz ancak başka bir iş için kullanabilirim bu sistemi.

taşınacak uzaklık ne kadar karta besleme verebilecekmisiniz. rf , modbus, bluetooth mu olsun.

üstat tcyi okumak için kart yapsan bile onu nasıl beslemeyi düşünüyorsun hani kart için besleme girebildiğin yerden tc kablosuda girer bence

hocam bu tip bir yüzeyde trmokupl kullanıp verileri taşıyamazsın bence.uzaktan okuman gerekir bence.

bencede pahalı bir iş bu. bir plc bağla plc de ethernet modülü olsun. ethernet modülüne wireless server bağla. sabit yerdeki plcde de ethernet modülü olsun ve wireless client olsun. böylece haberleşme olur. Scalance wireless diye arat siemens ürünlerini görürsün.

bi de lazerli sıcaklık ölçüm teknikleri var. 10 metre uzağa biyere sabitlersin cihazı uzaktan ölçebilir. artık hangisi işine gelirse. ama wireless işinde plc ve wireless cihazlar baya para tutar. ve bunları beslemek için besleme kablosu çekmen lazım. e ne anladım ben bu işten :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri