Text display

asuwa

Üye
Merhaba arkadaşlar,fabrikamıza Almanyadan gelen bir pres üzerinde SYSTEME LAUER markalı LCA 245 tipinde bir text display var,Siemens S5 PLC ye baglı olarak çalışıyor,içinde almanca mesajlar yazıyor.Ben bu mesajların Türkçesini yazmak istiyorum,bunu nasıl yapacağım konusunda bir fikri olan varmı?Daha doğrusu bu Text displayınin hangi programda çalıştığını bilen varmı(mesajların yazılabileceği programı)...Resimlerini gönderiyorum....Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum,hepinize hayırlı işler diliyorum.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Evet arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yokmu acaba

Panele bağlanıp mesajları değiştirmek için LcaPro isimli programa ihtiyacın var, daha önce yapmıştım, çok sinir bozucu DOS altında çalışan bir programı var, işin zor olmasa da kurcalaman gerek. EMİKON firmasına ulaşırsan sana yardımcı olacaklardır program konusunda. İstersen LAUER'in web sitesinden programı indirip incele, takıldığın konusa mesaj atabilirsin.
Downloads - Lauer - Competent support for your HMI-solutions

Panele bağlanıp mesajları değiştirmek için LcaPro isimli programa ihtiyacın var, daha önce yapmıştım, çok sinir bozucu DOS altında çalışan bir programı var, işin zor olmasa da kurcalaman gerek. EMİKON firmasına ulaşırsan sana yardımcı olacaklardır program konusunda. İstersen LAUER'in web sitesinden programı indirip incele, takıldığın konusa mesaj atabilirsin.
Downloads - Lauer - Competent support for your HMI-solutions

Paneli yanlış hatırlamış olabilirim, az önce yazdıklarım LCA300 serisi için geçerli ama eğer üzerinde butonlar olan model değilse, yani siyah üzerine yeşil likit kristal ekranlı modelse bilgisayarla programlayamazsın. Arkadaki beyaz sokete takılan LAUER'in özel klavyesi ile mesajları değiştirebilirsin. Eğer elinde makinayla gelen kahverengi ufak bir klavye yoksa hiç uğraşma, emikon'u ara onlarda var, 100 Euro gibi bi fiyata sana programlayıp verirler.

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,155
Son üye
srtczngn

Yeni konular

Geri