Ters Osmoz Su Arıtma Cihazları

ihlasın cihazının filtresini muhtemelen bulursunuz ama çok bir fiyat farkı olacağını sanmam

ihlasın cihazının filtresini muhtemelen bulursunuz ama çok bir fiyat farkı olacağını sanmam

bir daha ihlastan hiçbirşey almıyacam 3 kağıtcı herifler peki hocam başka bir su arıtma cihazı alacak olsam sen hangisini tavsiye edersin sen anlıyon bu işlerden ?

Hipermarketlerde satılan Fiyatı 300TL civarlarında olan çin malı osmoz su arıtma cihazıda alsan en pahalı markayıda alsan su kalitesi olarak çok aman aman bi fark yoktur, Ama dikkat et çin malı olanlar belli bir süreden sonra filtre dibinden bıçakla kesilmiş gibi kırılabiliyormuş sonra su basma riski ile karşılaşabilirsin, motorlu olanlardan alırsan elektrikler kesilince su vermez biz dükkanda kullanıyoruz ayrıca %50den fazla atık su veriyor bir diğer konuda alırsan kendin monte etmeye kalkma bizimkiler 50TL den kaçtılar 200 TL zarara girdiler sebebi membranı takarken uç kısımdaki contaları ezmişler cihaz arıtma yapmadı membran 90 ila 100 TL

Hipermarketlerde satılan Fiyatı 300TL civarlarında olan çin malı osmoz su arıtma cihazıda alsan en pahalı markayıda alsan su kalitesi olarak çok aman aman bi fark yoktur, Ama dikkat et çin malı olanlar belli bir süreden sonra filtre dibinden bıçakla kesilmiş gibi kırılabiliyormuş sonra su basma riski ile karşılaşabilirsin, motorlu olanlardan alırsan elektrikler kesilince su vermez biz dükkanda kullanıyoruz ayrıca %50den fazla atık su veriyor bir diğer konuda alırsan kendin monte etmeye kalkma bizimkiler 50TL den kaçtılar 200 TL zarara girdiler sebebi membranı takarken uç kısımdaki contaları ezmişler cihaz arıtma yapmadı membran 90 ila 100 TL

aldığın zaman zaten servis ücretsiz kurulum yapmıyormu ?
bizde gelip kurulum yapmıştı.
velhasıl bunlarda bilinene belli bir marka yok mu ???

aldığın zaman zaten servis ücretsiz kurulum yapmıyormu ?
bizde gelip kurulum yapmıştı.
velhasıl bunlarda bilinene belli bir marka yok mu ???
Bizim ortak hipermarketten 300e aldı adamlar kurulum için 50 TL istemişler bizimkilerde biz yaparız diye kabul etmemişler içinden ne klavuz çıktı ne bir bilgi internetten baka baka yaptılar bağlantı tamam ama oturmaları yaparken contalar gitmiş 500e mal oldu :) içiyoruz suyu güzel adam basınç düşürücü takalım dedi taktırmadık akşamları vanayı kapatıyoruz akşamları su basıncı 10 bar a kadar çıkıyor güven olmaz dedi adam çin mallarına

Bizimkinin markasını internette arama yaptım en ufak bilgi yok ama görünüşü çok kalite

Bizim ortak hipermarketten 300e aldı adamlar kurulum için 50 TL istemişler bizimkilerde biz yaparız diye kabul etmemişler içinden ne klavuz çıktı ne bir bilgi internetten baka baka yaptılar bağlantı tamam ama oturmaları yaparken contalar gitmiş 500e mal oldu :) içiyoruz suyu güzel adam basınç düşürücü takalım dedi taktırmadık akşamları vanayı kapatıyoruz akşamları su basıncı 10 bar a kadar çıkıyor güven olmaz dedi adam çin mallarına

Bizimkinin markasını internette arama yaptım en ufak bilgi yok ama görünüşü çok kalite

allah allah neyse bir dahakine alırsam internetten iyice araştırıp alacam...

yerli imalat sağlıklı su üreten bir cihaz tavsiye ediyorum fiyatıda ihlasa göre çok uygun tabi çin mallarından biraz pahalı
Yamur Teknik Artma Dkkan rnleri - Sanalpazar.com
bu linkteki cihazların hepsi 1. sınıf bütçene hangisi uygunsa tavsiye ederim hepsinin ürettiği su kalitesi aynı bazı teknik özellik farkları var okadar

bizim anlatmak için yıllardır dil döktügümüz iğrenç ve sağlıksız damacanalar hakkındaki gerçeklerin bir kısmı nihayet gün yüzüne çıktı daha açıklanmayan pekçok şey var ama olsun en azından insanlar artık bunların gerçek yüzlerini gördü biz suyununuzu arıtmadan için dedikçe pek çok insan bizi şarlatanlıkla insan kandırmakla suçladı ben yinede diyorun ki suyunuzu arıtılmış taze olarak evinizden için bunu yapmıyorsanız dahi en azında musluk suyu için ama lütfen çocuklarınıza ve kendinize bir iyilik yapın damacanalarda kurtulun..

Revers osmos buhar kazanlari besleme devrelerinde kullaniluyo suyun sertligini ph ini kirecini duzenlemek icin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Üstadım Su Arıtma Firmalarına bir dönem çalışmış biri olarak, bu konu üzerine çok makale yazdım, şunu söyleyebilirim ki, bu işin membahı tayvan. ve Çin ama bizim toplumumuzda çin malları kötüdür algısı yerleşti bir kere, bu sebepten bunu kırmak biraz zor. Çin'de glolabl çapta ticaret yapan bir çok firma Avrupa standartlarına hem de sağlık stndartlarına uyarak, özellikle alibaba üzerinden ticaret yapabilmek adına, Avrupadaki üreticilerden bile fazla standarta sahip ürünler üretmeye başladılar. ama bu, şu anlama da gelmiyor hepsi bunu yapmıyor tabii ki, sadece bir kaçı, yirmi firma içerisinde 3 tanesi maksimum.

Peki Siz bunu nasıl ayırt edeceksiniz? Ürünlerin markalarının üzerinde NSF ve Water Quality belgesi var mı ona bakacaksınız. bu belgeler var ise NSF in sitesinden ve Water Qality den sorguladınız ve gördünüz markayı satın alın.

Şimdi NSF Nedir? Water Quality Nedir? Diye Araştırdığınızda ne olduğunu anlarsınız. ama ülkemizdeki tüm su arıtmacılara sorun hepsinin markasında bu belge var derler. çünkü bilinçli bir toplum yok maalesef bu ülkede. ama 2 - 3 tanesi dışında başka markalarda yok maalesef. Ben Size o markaları Söyleyeyim internette öyle Şahşahlı görseller yaparak, bu marka iyi bunu alın diyerek olmuyor bu işler. çoğunun karbon filtresinin içini görseniz bırakın para vermeyi adamı döversiniz. bana bunu mu içireceksin diye. :)

Ülkemizde Güvenebileceğiniz, bu Sektörde benim araştırmalarımda öne çıkan 3 marka var.

1 - A.o. Smith ( NSF )
2 - İhlas ( NSF )
3 - Hidrotek Water ( NSF + Water Quality )

Ürettiği ürünleri Bu Standartlarda Üretmek ve satmak zorundalar. Bu sebepten Bu markaları Boşa atmayın derim. ihlas NSF belgesi aldı ama, verdiği hizmet bakımından mental yorgunluk yaşıyor muhtemelen çünkü ülkedeki en eski arıtma firmalarından biri, 30 yıl olmuştur muhtemelen. bu sebepten çok insan mağdur olmuş durumda. diper iki firma hakkında yorum yapamam maalesef. çalışma prensipleri bakımından bir fikrim yok.

Eğer ki Su Arıtma Cihazı Alacaksanız. Bunun 300 üne 500 üne bakmayın, direkt sağlık ile alakalı bir konuda ucuza kaçmamanınızı tavsiye ederim. çünkü bu ülkede 10 tl ye de filtre var, 250 tl ye de. güvenilir bir yerden satın alın. bu şu marka bu marka diyen çığırtkanlara da kanmayın.

benden bu kadar...

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri