Ters Osmoz Su Arıtma Cihazları

mahmut533

Üye
arkadaşlar ters osmos su arıtma cihazı alacağım çok farklı uçuk fiyatlar var bu cihazların gerçek fiyatı nedir bile kullanan veya satan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Biraz bilgim var kendim kullanmıyorum sadece cihazla ilgili satış yapan firmadan bilgi almıştım.Bu cihazın çıkış suyu çok temiz olup su içerisindeki en küçük mikronda küçük parçaları geçirmediği için çıkışındaki su tatsız dır.bu nedenle firmalar içilebilir yapmak için çıkışına değişik maddeler ekleyen malzemeler koyuyorlar içilebilir hale getiriyorlar.Anlattığım gibi suyun içinde bu süzme görevi membran tarafından yüksek basıç la yapılmaktadır dolayısla çıkan temiz su kadarda dışarı drenaj yapılmaktadır.sarfiyatları fazladır ayrıca elektrik sarfiyatıda vardır fiyat konusunda bir firmadan evlerde kullanılacak tipte olanı için 1000TL civarında olduğunuöğrenmiştim .

Mrb. Automat arkadaşın anlattığı kadar su sarfiyatı yok.Şöyle düşünün.Madem ürettiği su kadar drenaj var.O halde içmeye kişi başına günde 2-3 lt su sarfettiğimizi düşündüğümüzde,ayda 60-90 lt temiz su, bi o kadar da atık su verecektir.Bunu parraya çevirdiğimizde ne tutar ki? Bir de su basıncı iyi olan yerlerde (> 3 bar) pompasız cihaz kullanılır.Yani elektrik sarfiyatı hiç olmaz.Eğer basınç 3 bar'ın altında ise 24 voltla çalışan pompa kullanılır.(ki bu da fazla bi elektrik sarfiyatına sebeb olmaz).Pompa, su ihtiyacı olduğunda devereye girer olmadığında ise çalışmaz.Arıtma cihazı satan bi firmada montaj,tamir ve Bakım işinde çalışıyorum.Bu yüzden bunları biliyorum.Ve hazır sulara göre çok daha ekonomik olduğuna sizi temin ederim.

Koçtaşta 295 tl olduğunu gördüm .İNceleme zamanım olmadı.İmkanınız varsa araştırın bizimle paylaşın.Bende satın almayı düşünüyorum

Koçtaşta 295 tl olduğunu gördüm .İNceleme zamanım olmadı.İmkanınız varsa araştırın bizimle paylaşın.Bende satın almayı düşünüyorum
Life2o filitre kartuşları ithal diyer ekipmanları türkiyede üretiliyor firmanın sahibi amerikada egitim ğörmüş ve yıllarca orda silikon vadisinde çalışmış ben bursa bayisiyim ister benden isterseniz direk bora beyden bilgi alabilirsin
bu cihalarda ters ozmoz sistemini kulanıyor kısaca ro sistemi suyun içinde nevarsa boşaltıyor fakat bizim cihazlarımızda su iyleştirme ve sağlıklandırma sistemi olan diyer firmalarda biri yada hiç olmayan üç filitremiz var kısaca bahsedeyim
mineral filitre: suyun içine tamamen doğal malzemeler kulanarak 4 mineral katar
alkali filitre: ro tarafından asitik hale getirilen suyu bazik yani alkali hale getirir suyun ph: 8,5-9,5 arasına cıkarır bunun yanında suya 14,5 oranında kalsiyum katar tamamen dogal malzemedendir
detox Filtre Özellilkleri:
Toksinlerin birikmesini engeller
Metabolizmanızı hızlandırır
Kilo vermenize yardımcı olur
Enerji verir ve dinçleştirir
bunların hepsini istedigin labratuvarda test ettirebilirsin çünkü ben imaatçıya güvenmeyip ettirdim ve gerçek olduğunu gördüm
bu chazlar 10 yıl imalatcı garatisinde fiyatlarıda 600tl ile 1200 tl arası bu fiyatlar sizin kullanımınız ve cihazdaki özelliklre göre degişiyor bena vedigim linkten mesaj atabilirsiniz bu benim kendi sitem fiyat konusunda yardımcı olurum

Life2o water Alkali Su nedir?

Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water ,musluk suyunu önce arındırır daha sonra alkali ion suya dönüştürür.
Faydaları nelerdir?
Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.
Life2o water İçin 4 Temel Neden:
1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.
2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.
3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o wateralkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.
4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın waterboss,8 adet filitresi olan arıtma cıhazının filitrelerini her sene değiştirmek için maliyeti nedir,değermi.Bilgilendirirseniz sevinirim..

150 tl civarıdır ve inanın fazlasıyla değer sonuçta sağlıklı bir su içiyoyor olacaksınız düz mantıkla hesap yapsak bile
damacana kullanır ken sadece içmeye kullanırsınız ama bu cihazla içme cay kahve meyveleri sebzelerinizi yıkacak ve sadece her yemek yapma cay demlemede % 30 daha kısada pişen yemekten gazda tasarruf edeceksiniz ve bunları damacan ile yaparsanız 4 kişilik bir aile en iyi ihtimalle 1,5 damacana harcarsınız ama biz haftada 3 damcanadan hesaplayalım 3*52hafta=156 damcana *en iyi fiyayla 5 tl = 780 tl yapar bu düzmantıkla iilk yılda kendini amorti ediyor ondan sonraki yıllarda her gün 1,5 damacana*365 gün =547 damacana *5 tl= 2737,5 tl / eder artık hesabını siz yapın ama unutmayın bunlar hep maddi hesaplar bu sistemin size ve ailenize en büyük katkısı sağlığınıza olacak sağlık için Yamur Teknik Dkkan rnleri - SanalPazar

Life2o filitre kartuşları ithal diyer ekipmanları türkiyede üretiliyor firmanın sahibi amerikada egitim ğörmüş ve yıllarca orda silikon vadisinde çalışmış ben bursa bayisiyim ister benden isterseniz direk bora beyden bilgi alabilirsin
bu cihalarda ters ozmoz sistemini kulanıyor kısaca ro sistemi suyun içinde nevarsa boşaltıyor fakat bizim cihazlarımızda su iyleştirme ve sağlıklandırma sistemi olan diyer firmalarda biri yada hiç olmayan üç filitremiz var kısaca bahsedeyim
mineral filitre: suyun içine tamamen doğal malzemeler kulanarak 4 mineral katar
alkali filitre: ro tarafından asitik hale getirilen suyu bazik yani alkali hale getirir suyun ph: 8,5-9,5 arasına cıkarır bunun yanında suya 14,5 oranında kalsiyum katar tamamen dogal malzemedendir
detox Filtre Özellilkleri:
Toksinlerin birikmesini engeller
Metabolizmanızı hızlandırır
Kilo vermenize yardımcı olur
Enerji verir ve dinçleştirir
bunların hepsini istedigin labratuvarda test ettirebilirsin çünkü ben imaatçıya güvenmeyip ettirdim ve gerçek olduğunu gördüm
bu chazlar 10 yıl imalatcı garatisinde fiyatlarıda 600tl ile 1200 tl arası bu fiyatlar sizin kullanımınız ve cihazdaki özelliklre göre degişiyor bena vedigim linkten mesaj atabilirsiniz bu benim kendi sitem fiyat konusunda yardımcı olurum

Life2o water Alkali Su nedir?

Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water ,musluk suyunu önce arındırır daha sonra alkali ion suya dönüştürür.
Faydaları nelerdir?
Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.
Life2o water İçin 4 Temel Neden:
1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.
2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.
3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o wateralkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.
4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur.

hocam biz evimizde ihlasın su arıtma cihazını kullanıyoruz ama bunuda 6 ayda bir filtresi değişmesi gerekiyormuş ama bu filtrelerde çok pahalı tanesi 25 tl acaba bunu kendimiz alıp değişltiremezmiyiz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri