4000 kelvin LED ampul önerisi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Screenshot_2023-08-16-22-58-46-058_com.opera.browser.png

Aradığınız 4000K ampul çeşitleri yurt dışı kaynaklarda çok var. Örnegin RS online yurt dışı sitelerinde fiyat var. TR RS sitesinden teklif alarak sipariş edebilirsiniz. Yerli kaynaklarda stok Yok görünüyor. Galiba ülkemizde 4000K pek satmıyor
 
hem de nasıl, klima olsa bile tavsiye ederim. benim vantilatör 3 devirli ve çift yönlü. genelde en düşük ve orta devirde kullanıyorum. kışın soba veya kalorifer fark etmez. sıcak hava hep yukarı gider. yön değiştiriyorum yukarıdaki havayı aşağı basıyor. sıcak hava her yere gidiyor sürekli bir sirkülasyon var. tavan vantilatörlerinin bir avantajı da düşük devirli olduğundan rüzgarı asla çarpmaz.
Maalesef ters tavan serit led uygulaması var, tavan vantilatörünün çalışması olumsuzluğa yol açar mı ? Hava sirkülasyonu açısından bilemiyorum. Sakıncası yoksa marka tavsiyeniz olabilir mi?
 
Maalesef ters tavan serit led uygulaması var, tavan vantilatörünün çalışması olumsuzluğa yol açar mı ? Hava sirkülasyonu açısından bilemiyorum. Sakıncası yoksa marka tavsiyeniz olabilir mi?
hiç bir sıkıntı çıkarmaz aksine, dediğim gibi hava sirkülasyonu her zaman iyidir. marka tavsiyesi veremem çünkü markasını hatırlamıyorum ve marka takıntım yok on yıl önce bir yapı marketten almıştım. özelliklerine bakınız. benimkisi manuel, sanırım şimdi hepsi uzaktan kumandalı.
 
Deneme yaptınız mı?

Evet hocam. 2700K ve 3000K bana göre değil. 6500K’da artık gerçekten göz yoruyor ve psikolojik olarak rahatsız ediyor. 4000K şu anlık en iyisi gibi duruyor benim için. 4000K’da Makel’in 12W ve Panasonic’in 14W ampullerini denedim. Makel karanlık kalıyor onu eledim. Philips 13W Led Filament buzlu ampul denedim. Bu ampulun odada yaydığı renk gerçekten süper yalnız, Led olsa bile filament olduğundan dolayı ampul cızırtı gibi ses çıkartıyor. Dışı cam, kırılma riski var, bazılarında kendi kendine kırılmış. Voltaj dengesizliklerinden normal Led’lere göre filament olduğu için sanırım daha dayanıksız. Philips Led Filamentin 4000K’nın rengini Panasonic 4000K’ya göre çok daha fazla beğenmeme rağmen mutfak ve salon ve banyo harici Panasonic 4000K alacağım. Mutfak’a ise Philips Trueforce Core 20W 4000K Led ampul, salona ise 1 adet Philips Trueforce Core 24W 4000K led ampul alacağım. Banyolara 13 ya da 20 W 6500K ampul alacağım. Philips Trueforce Core 20W 4000K Led ampulu henüz internette bulamadım ama illa ki vardır bir yerlerde.
 

Forum istatistikleri

Konular
127,739
Mesajlar
912,358
Kullanıcılar
449,226
Son üye
ashbringer

Yeni konular

Geri
Üst