Termostat

Tostmakinası ısındıktansonra açıyor, soğuyunca tekrar devreye girmiyor. Yeni termostat taktım yine aynısı oluyor. İlgileriniz için şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tost makinelerinde termostat montajı mekanik olarak bir kaç defa yaptım.

Bu montajları söyle bir sorun yaşadım. Rezistans ile temas halinde olan bir metal parçası var birde öndeki ayar kolu bir aktarma parçası ile termostat a ulaşıyor. Bu kol kasintili duruyor ise termostat görev görmüyor. Sıkışıyor bimetal rahat hareket edemiyor.

Elle ayarlaıgımız termostat dışında, ayrıcı ijinci bir ust lımıt termostatı olabilir. O, ikinci termostatı elle resetlemek gerekebilir.

Soketlerde, kararma görülüyor. Bütün baglantılrı kontrol edip, sıkın / yenileyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,060
Son üye
ali karaöz

Yeni konular

Geri