Termostat Bağlantısı hakkında?

djturkcan

Üye
3-4 nolu bağlantı ucu : 220V AC

6 nolu bağlantı ucu : Faz girişi yapılacak

5 nolu bağlantı ucu : Ampule bağlanacak

Ampulün diğer ucuna nötr bağlanacak.

Bu şekilde bağlarsanız cihaz set ettiğiniz değere kadar ampulü yakar, Set değerine gelince ampul söner. Sıcaklık değeri set değerinin altına düştüğü zaman ampul tekrar yanar. Bu işlem sürekli tekrarlar. İyi çalışmalar…

Saygılarımızla,

firma bana böyle mail çekti sadece faz bağlantısı nedir anlıyamadım detaylı bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

kontrol kalemi ile herhangi bir prize baktıgında kontrol kaleminin yandıgı uc faz ucudur yani sen kontrol kalemi yanan kabloyu dolastırıcaksın ; ayrıca kablolarda sarı yesil daima toprak mavi notr dur bunlarda sirketten ekstıra bilgin olsun

kontrol kalemi ile herhangi bir prize baktıgında kontrol kaleminin yandıgı uc faz ucudur yani sen kontrol kalemi yanan kabloyu dolastırıcaksın ; ayrıca kablolarda sarı yesil daima toprak mavi notr dur bunlarda sirketten ekstıra bilgin olsun

aman her gördün maviye nötr diye sarılmada benden demesi

arkadaşlar sağolun ama anlamadım 3-4 klemens uçlarına elektiriğimi bağlıyacağım faz girişi neden dolaçtıracağım o kablo boşta mı kalacak analamadım.

bağlantı şekli anlatımına göre yukarıdaki gibidir.

saygılar...

Arkadasım 3-4 nolu uçlara 220V bağlayacaksın.yani fAZ ve nötr uçlarını..
5-6 nolu uçlarda kontak uçları..yani 5 nolu uca faz ucunu(kontrol kaleminin ışığının yandıgı) bağlayacaksın.6 nolu ucu lambanın bir ucuna bağlayacaksın..lambanın diğer ucunuda nötr e bağlayacaksın.yani kontrol kaleminin ışığının yanmadığı uca.. umarım anlayacagın şekilde anlatmışıomdır...

Arkadasım 3-4 nolu uçlara 220V bağlayacaksın.yani fAZ ve nötr uçlarını..
5-6 nolu uçlarda kontak uçları..yani 5 nolu uca faz ucunu(kontrol kaleminin ışığının yandıgı) bağlayacaksın.6 nolu ucu lambanın bir ucuna bağlayacaksın..lambanın diğer ucunuda nötr e bağlayacaksın.yani kontrol kaleminin ışığının yanmadığı uca.. umarım anlayacagın şekilde anlatmışıomdır...

Hay ağızına sağlık tşk ederim diğer arkadaşlarada tşk ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri