temel topraklama ne için yapılır

İsmail Hoca eyvaAllah çok iyidir, bilgilidir . Ama , yazılarının çoğunun anlaşılabilmesi için ayrıca Açıklamalı şerhe gerek var... Teknik konuda iyi derecede bilgisi olmayanın anlaması ve buna göre uygulamaya geçmesi zor gibi...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
mesutlb bey e katılıyorum. ismail hoca, lisans ogrenimimiz sırasında bize de ders vermişti, ne verdigi notlardan ne de anlattıklarından bişeyler anlamak cok zordu, hatta bazılarını kassanız da anlamıyordunuz. :D (hiçbirşey demiyorum, anlaşılan yerler de vardı) hoca bilgiliydi ama iyi bir ogretici degildi kanımca...

mesutlb bey e katılıyorum. ismail hoca, lisans ogrenimimiz sırasında bize de ders vermişti, ne verdigi notlardan ne de anlattıklarından bişeyler anlamak cok zordu, hatta bazılarını kassanız da anlamıyordunuz. :D (hiçbirşey demiyorum, anlaşılan yerler de vardı) hoca bilgiliydi ama iyi bir ogretici degildi kanımca...

Maalesef , bölgemizde İsmail hocanın seminerine katılanlar şöyle diyor...
"Ya hoca süper ?, Adam derya "
Ben de soruyorum ;
"Eee ne anladın söyle bakalım , Öenerğin Kendine ait trafosu olan abonelerde Topraklamaları birleştirmelimiyiz örneğin?

"Hocam ,kem küm , pek bişey anlamadık doğrusu?"

Eğitimci veya yönetmelik yazan kişiler dikkatli olmalı , satışı iyi yapabilmeli..

Kendime şöyle bir kural koymak isterim hep...

"Eğer anlatmak istediğiniz veya ispat etmek istediğiniz bir konu ilk başladıınızdan daha Müphem bir hale gelecekse ve senin İspatında ispatlanmaya mahkumsa; hiç anlatmaya başlama, hele ispata asla..."

Hele bu koca bir ülkede genel geçer bir kural olarak ,teknik elemanlar tarafından dinleniyorsa , daha da acaiptir...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Geri