Temassız kartlara dikkat...!

saftilki

Üye
kalabalık ortamlarda toplu taşımada yolculuk yapanlar dikkat etsin..!
aleminyum flyo ne kadar etkili denemek lazım

En iyisi, temazsız kulanmamak. Bzaen üstüste cekılebılkıyor. Benım basıma geldı, iade alana kadar akla karayı secdim.
İptal ettirmek en korumalı yöntem..

Hayır anlamadığım nokta 750 Tl üstünde şifre isteniyordu bu adam şifresiz 5 bin Tl yi nasıl çekebildi? İsteğe göre limit artışı falan yapılabiliyor mu ki?

Hayır anlamadığım nokta 750 Tl üstünde şifre isteniyordu bu adam şifresiz 5 bin Tl yi nasıl çekebildi? İsteğe göre limit artışı falan yapılabiliyor mu ki?
banka ile temasta bulunarak limit yükseltiliyor
En iyisi, temazsız kulanmamak. Bzaen üstüste cekılebılkıyor. Benım basıma geldı, iade alana kadar akla karayı secdim.
İptal ettirmek en korumalı yöntem..
mobil onaylı olması gerekir, herifler öyle çalışıyorki derslerine, geçenlerde bir polisin cep telefonuna sızarak 240.000 tl çekmişler, adam bankayı arıyor bloke koyduruyor şüpeli işlemdir diyerek, hacker blokeyi bile kaldırmış yine çekmiş,
günümüz telefonların bataryasını çıkaramıyoruz, telefon kilitleniyor, arkaplanda işleme devam ediyor hacker,

bana gülmeyin ama buzdolabının içinde de gsm ve wifi çekebiliyormu acaba denemek lazım,
böyle durumlar için tedbir bulmak şart,
ben alfred kamera kullanıyorum denemem lazım, alfred de wifi gsm ikisinide kullanılıyor, gmail üzerinden çalışıyor
RFID korumalı cüzdan
varmı öyle bişey dicem yazdığına göre var he?

Son düzenleme:
Bu bilgi kesin mi? Ben limitileri BDDK belirliyor bankanın bu noktada tasarrufu olmuyor diye biliyorum. Belkide yanlış biliyor olabilirim. Bankama bir soracağım.
tam bilmiyorum daha doğrusu hatırlamıyorum, bir limit artışı onayı istendi benden de reddettimi hatırlıyorum sadece

Bu bilgi kesin mi? Ben limitileri BDDK belirliyor bankanın bu noktada tasarrufu olmuyor diye biliyorum. Belkide yanlış biliyor olabilirim. Bankama bir soracağım.
doğru biliyorsun ama kredi kartın gold/ platin gibi özelliğin varsa limitlerin değişebiliyor. bir de kartını çok aktif limitleri zorlayarak kullanıyorsan ve findex raporun yüksekse arttırabilirsin.

tam bilmiyorum daha doğrusu hatırlamıyorum, bir limit artışı onayı istendi benden de reddettimi hatırlıyorum sadece
Belki kredi kartı limit artışı için uyarı gelmiştir onu reddetmişsinizdir.
doğru biliyorsun ama kredi kartın gold/ platin gibi özelliğin varsa limitlerin değişebiliyor. bir de kartını çok aktif limitleri zorlayarak kullanıyorsan ve findex raporun yüksekse arttırabilirsin.
Kredi kartı limiti için öyle ustam temassız işlemde 750 Tl işlem üzerinde şifre istenmesi meselesi için demiştim.

Şimdi şubeme sordum. Onlarda tam bilmiyorlar. Bizde 750 Tl nin üstüne izin yok ama başka bankalarda olabilir emin değilim diye cevapladılar.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri