TeleService <-->Telefon Hattı<-->(Modem) TS-Adapter <--> PLC haberleşme

x0914667

Üye
TS-Adepter ile uzaktan erişim
konusunda bilgiye ihtiyacım var.
Konu ile ilgili bilgisi olanlar paylaşımda
bulunabilirlemi acaba.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

Elimde TS ADATER 6ES7 972-OCA33-OXA0 var bununla pc-plc arası bağlanıp programlamada kullanabilirmiyim

TSII adaptörüyle telefon hattı üzerinden S7300-400 CPU lara bağlanmak için:
1- Teleservice Adaptörünün CD sinden kurun(bende şu an Teleservice v6.1+SP2 kurulu)

2- Set PG/PC Ayarlarını şekildeki gibi yapmanız gerekli

3- Teleservice programı üzerinden şekildeki gibi Plant oluşturup, karşı tarafın direk telefon numarasını girmelisiniz.

4- Baglanacagınız yerdeki modeme(Bendeki TS adaptöründe dahili modem var!!!) direkt telefon hattı olması lazım, ayrıca bulundugunuz yerdende direkt telefon hattıyla( hat almadan!!!!) numarayı Teleservice programı üzerinden çevirmeniz gerekli.

5- Pano tarafında telefon hattı TS Adaptörün telefon girişine; TS adaptörün çıkışı, PLC nin MPI veya Dp portuna bağlı olması gereklidir.
Direkt hat zor oluyorsa başka bir hattan paralel alınıp(örneğin fax vs..) panoya kadar çekilebilir arıza durumunda paralel hat takılıp bağlanılır, sorun çözülünce hat tekrar boşa çıkarılabilir.

Merhaba,

Elimde TS ADATER 6ES7 972-OCA33-OXA0 var bununla pc-plc arası bağlanıp programlamada kullanabilirmiyim

Evet telefon hattı olmadanda program yüklemek için kullanabilirsin,(aslında TS adaptör almak daha mantıklı görünüyor, fiyat farkını bilmiyorum), Set PG/PC tarafından "Direct Connection to" seçili olmalıdır.
Kolay gelsin...

Son düzenleme:
Evet telefon hattı olmadanda program yüklemek için kullanabilirsin,(aslında TS adaptör almak daha mantıklı görünüyor, fiyat farkını bilmiyorum), Set PG/PC tarafından "Direct Connection to" seçili olmalıdır.
Kolay gelsin...

TS Adater RS232 tarafını pc ye bağlarken nasıl bir bağlantı şekli olması lazım..

usb çevrici erkek ve adater tarafıda erkek

teşekkürler

ben tsadapter ile bağlanıyorum.. nette ts adapterin pdf ini indir içinde pc-ts adp. bağlantı şeması mevcut.
ve pc ne ts adapterin driver ını kurman gerekiyor
ardındanda pc adapter ile bağlandığın gibi bağlanıyorsun (com1-19200) gibi

ben tsadapter ile bağlanıyorum.. nette ts adapterin pdf ini indir içinde pc-ts adp. bağlantı şeması mevcut.
ve pc ne ts adapterin driver ını kurman gerekiyor
ardındanda pc adapter ile bağlandığın gibi bağlanıyorsun (com1-19200) gibi

evet sonunda online olabildim. aynen yukarıdaki gibi

teşekkürler

TS ADATER 6ES7 972-OCA33-OXA0 ts adatörümle her plc ye bağlanamıyorum bunu farkettim. S7400 CPUlara direkt mpi da olsa bağlanmıyor. ama bazı s7300 lere online olabiliyorum.

yapmak istediğim ts adaptörü pc-plc arasına bağlayarak online olabilmek, siemens müşteri hizmetlerini aradığımda hiçbir şekilde bunu direkt plc ile haberleştiremeyeceğim söylendi.

bilgi yardımlarınız için şimdiden tşkler.

Forum istatistikleri

Konular
128,336
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri