Lg plc ve thermal prınter

Zeytey

Üye
Katılım
15 Eyl 2017
Mesajlar
27
Puanları
3
Konum
Terkidağ
Herkese merhabalar,

İyi çalışmalar, yapacak olduğum bir projede Zebra GK420T marka moddeli bir termal yazıcı kullanacağım ve ürün bilgilerinin çıktısını bir sticker'a alacağım. Fakat, LSIS sitesinde hiçbir şekilde bu konu ile alakalı örnek bulamadım ya da ben güzel araştıramadım.
Kullandığım ürünler:

- XGB XBC-DR30SU PLC
- iXP2-1200 HMI
- Zebra GK420T termal yazıcı

Not: yazıcının arkasında seri port bulunmakta ve bilgilerinde RS-232 ile haberleşebildiği yazmaktadır. Fakat PLC tarafından yazıcıya komutların nasıl gönderileceği ve haberleşmenin nasıl sağlanacağı hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım Siemens PLC ile ilgili birlikte kullanım hakkında bir başlık bulabildim ama onda da bir programdan bahsedilmiş fakat o programa zebra sitesinde nedense rastlayamadım. En büyük ricam Zebra yazıcılar hakkında en ufak bilgisi dahi olan varsa lütfen benimle iletişime geçsin.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse var lütfen benimle iletişime geçsin. Cevaplarınızı beklemekteyim, teşekkürler.
 
Katılım
15 Ağu 2017
Mesajlar
136
Puanları
8
Merhaba ;
Öncelikle plc marka model fark etmeksizin zebra yazıcıdan çıktı alabilmeniz için yazıcıya ZPL programlama dilinde kod göndermelisiniz.Ben siemens ile rs232 üzerinden bir string vasıtasıyla bu kodu göndererek çıktı alıyordum.http://labelary.com/viewer.html sitesinden örnek zpl kodu oluşturabilirsiniz. Eğer kodu yanlış gönderirseniz yazıcı çıktı vermez. ( mesela her kodun sonunda ^XZ karekterleri vardır bu zpl kodun sonlandığını gösrerir. ) Attığım siteden örnek bir kod oluşturup bu kodu bir string vasıtasıyla yazıcıya gönderirseniz çıktıyı sorunsuz alabilirsiniz. Bu zpl kod işi baya uğraştırıcıdır pes etmeyin :)
 
Katılım
15 Ağu 2017
Mesajlar
136
Puanları
8
Merhaba ;
Tia da yaptığım örnek kod aşağıdaki gibi.
 

Ekli dosyalar

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,540
Mesajlar
743,331
Kullanıcılar
392,296
Son üye
noya oto
Üst