telefonla cihaz kontrolü

bılımteknık sıtesındekı devre yapılan son duzeltmelerden sonra kusursuz calısıyor su anda en ıyı tasarım o bence..

arkadaşlar hat trafosu bilgisayarlardaki internet kartlarında mevcut olan trafo olabilirmi.Yada o kullanılabilirmi?

arkadaslar bu sistem ev telefonları ile kullanılabilecek güzel bir sistem peki bu olay cep telefon ile nasıl yapılır bilgisiolan varmı yani ev telefonunun olmadıgı dağın basındaki bahcemi sulamak istiyorum mesela ozaman yine dtmf mi kullanıcaz yoksa farklı bi yolu varmı.

sayın arkadaşım istersen biz bu istediğin cihazın imalatını yapıyoruz tlf 0532 4968856

arkadaşlar bu bilimteknikteki telefonla cihaz kontrolü devresindeki hat trafosu nasıl bişey oluyor? ben hat trafosu almaya gittiğimde adam bana kaç Watt dedi ama bilmteknikte kaç watt olduğu yazmıyor.Bana yardımcı olur musunuz o trafo kaç watt?

arkadaşlar bu bilimteknikteki telefonla cihaz kontrolü devresindeki hat trafosu nasıl bişey oluyor? ben hat trafosu almaya gittiğimde adam bana kaç Watt dedi ama bilmteknikte kaç watt olduğu yazmıyor.Bana yardımcı olur musunuz o trafo kaç watt?

Çok Watt lı veya çok iri değiller... 1-2 cm uzunluğunda ufacık şeyler...
20 ile 30 mm.ferrit E trafo karkasına 0,12 mm. çaplı emaye telden primer 500,sekonder 500 tur sararak yaptırılabilir ancak yaptırmak zordur.
Bozuk bir telefondan yada dial-up modemden sökebilirsin.

Çok Watt lı veya çok iri değiller... 1-2 cm uzunluğunda ufacık şeyler...
20 ile 30 mm.ferrit E trafo karkasına 0,12 mm. çaplı emaye telden primer 500,sekonder 500 tur sararak yaptırılabilir ancak yaptırmak zordur.
Bozuk bir telefondan yada dial-up modemden sökebilirsin.

teşekkürler verdiğiniz cevap için.mesela piyasada bulunan hat trafolarından 4wattlı olanından alsam devrede sıkıntı olur mu?

sıkıntı olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri