Telefon Kablosuz sarj yapımı?

mustafasc

Üye
Aşağıdaki foto da anakarti yanmış lg g3 marka telefonun arka kapağındaki kablosuz sarj alıcını görüyorsunuz. Renkli kabloları ben ekledim tabiki. Bu kablosuz sarj bobinine typec uc ekleyip samsung a70 i kablosuz sarj etme niyetindeydim ancak kablosuz sarj standına koyduğumda stand çalışmasına rağmen alıcı dan voltaj alamadım. Ek bir devre ye daha mı ihtiyaç vardır? Piyasada satılan universal qi alıcıların farkı nedir ? Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

1695247503737467668912547145979.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kablosuz şarj cihazlarının frekansı 100Khz-200Khz arasında değişir, ölçü aletleri göstermez, osilaskop ile görebilirsiniz.
Schotky diyotlarla köprü yapın, birde elektrolitik kondansatör bağlayın, küçük olabilir 22uF - 100uF gibi, deneyin.
Kolay gelsin

Birde kablosuz istasyon ile telefon iletişim kuruyor. Bobinler birbirine yaklaşmadan ana bobini sürmüyor. Normalde gönderici kısım palsler gönderir. Alıcı kısım bu palslere karşılık verir ve gönderici kısım güç bobinini sürmeye başlar.

İşleyiş bu yönde. Yani bu sistem düz transformatör gibi çalışmıyor.

Birde kablosuz istasyon ile telefon iletişim kuruyor. Bobinler birbirine yaklaşmadan ana bobini sürmüyor. Normalde gönderici kısım palsler gönderir. Alıcı kısım bu palslere karşılık verir ve gönderici kısım güç bobinini sürmeye başlar.

İşleyiş bu yönde. Yani bu sistem düz transformatör gibi çalışmıyor.
Evet çalıştıramadım.

https://m.n11.com/urun/lightning-an...j-alici-donusturucu-3218622?magaza=ultratekno

Bu üründe sanırım bobin dışında derelerde var. Niyetim böyle bir icat yapmaktı.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri