Telefon kablosu hakkında

-taha-

Katılımcı Üye
telefon kablolarında 1 hat için olanda 3 tel 2 hat için olan kabloda 5 tel var. telefon 2 kablo ile çalıştığı için 3 kablo boşta kalıyor veya 5 kablo boşta kalıyor bunun konulma sebebi nedir topraklama desek duvardan telefona giden kablo 2'li toprak tamamlanmış olmuyor.

Son düzenleme:
telefon kablolarında 1hat için olanda 3 tel 2 hat için olan kabloda 5 tel var telefon 2 kablo ile çalıştığı için 3 kablo boşta kalıyor veya 5kablo boşta kalıyor bunun konulma sebebi nedir topraklama desek duvardan telefona giden kablo 2li toprak tamamlanmış olmuyor
Yedek olmasın canım kardeşim. Nokta ve virgul kullanmayı ihmal etmedığin başka konularda görüşmek üzere....

telefon kablolarında 1hat için olanda 3 tel 2 hat için olan kabloda 5 tel var telefon 2 kablo ile çalıştığı için 3 kablo boşta kalıyor veya 5kablo boşta kalıyor bunun konulma sebebi nedir topraklama desek duvardan telefona giden kablo 2li toprak tamamlanmış olmuyor
Sayın @Under Ground 'a ilaveten;
Ayrıca 2'li telefon kablosu da var. Tamamen duygusal... 🙂

4 Telli Telefon Kablosu

kablo-ve-kablo-ekipmanlarikablotechkab-6-db51.jpg

Yedek olmasın canım kardeşim. Nokta ve virgul kullanmayı ihmal etmedığin başka konularda görüşmek üzere....
Üstad okul hayatım başarısızlık ile geçti.ne okumayı sevdim ne yazmayı. Biraz okuma yazma engelliyim.
Eskiden telefon fişleri vardı. Artık pek görmüyorum bunlarda 3'lu oluyordu 2 sini kullanıyorduk, acaba 3 kablonun başka bir görevi olabilirmi.Yedek olması biraz değişik geldi bana şimdiye kadar hiç yedekli kablo görmedim ben 3'lu farklı bir standart 2'li farklı bir standart olabilir mi

Ekli dosyalar

• TELEFON_FISI1_737.jpg
    TELEFON_FISI1_737.jpg
    16.3 KB · Görüntüleme: 2
Uyduğum hikaye ....
İkili yapsalar ortada dengede dursa AC fişi takarlar .
Kenarda üste olunca dengede durması için 3 lü yapalım demişler
Biride yedek olsun . ( Kablolar narin , yeni kablo çekilirse işçilik parası vereceksin .)

Bu fişler ve prizler geride kaldı . Sizde geride kalmayın .
Gerekli yeni konularla !!!

Üstteki iki terminal kullanılıyor, alttaki boş. Eski çevirmeli Netaş telefonların kablosunda 3 iletken vardı diye hatırlıyorum. Tahminimce boş yada varsa toprak hattıdır. RJ11 in kullanımı da zamanla azalacaktır düşüncesindeyim, çoğu evde normal telefon bile kullanılmıyor artık sadece cep telefonu. IP telefonlar daha yaygın firmalarda.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri