Telefon cihaz kontrol devresi motor bağlantısı

Bak çıkışta 12v cihazlar sürüyormussun bu 12v cihaz yerine 12v röle sür.Çıkışta istediğini çalıştırırsın.

senin söylediğinden anladığım kadarıyla sen 12 voltluk cihazı telefonla açıp kapatabiliyorsun fakat bu telefonla sen 220 Volt ile çalışan motoru açıp kapatmak istiyorsun.
Buna göre sen 12 voltluk cihazı iptal ediceksin ve yerine 12/220 röle koyacaksın.Rölenin 220 lik anahtarlama ucuna motoru bağlıcaksın 12 lik bobin kısmıda telefon kontrol devrenden alıcan iş biticek.
bende bundan bahsediyorum

Bak çıkışta 12v cihazlar sürüyormussun bu 12v cihaz yerine 12v röle sür.Çıkışta istediğini çalıştırırsın.

pek anlamadım kafam karıştı devrede bulunan röle zaten 12 V bunun çıkışına bir tane daha mı 12V röle bağlıyacaz ?
arıca bu bahsettiğiniz 12/220 V röle nasıl bişey resim link bişey var mı acaba ???

12/220 röle yaz googleye karşına çıkacak bu bahsettiğim röle sen şuan mevcuttaki röleyi ne amaçla kullanıyon ve nası bi röle eğer bu röle 12/220 röledense sadece sen 220 çıkışına motor bağlıcan biticek

Dostum zaten devrende bir role var rolenin cikisina neden bir daha role takiyorsun mantiksiz degil mi?

bende onu diyorum çıkışındaki röle 12/220 ise o röleyi kullansın ama değilse o röleyi ordan söksün yerine 12/220 röle koysun o röleninde çıkışından motoru sürsün iş bu kadar basit.

şu an mevcut devremizde 12V küp röle var zaten evet röle devrede anahtar görevi görüyor ama devrenin beslemesi ve bu röleye bağlanan cihaz birlikte bağlandığı için 220 V gerilim zarar verir mi diye düşünüyorum ?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,992
Son üye
plaxo

Yeni konular

Geri