Teknik Eğitim Fakülteleri İle İlgili Gelişmeler!

Arkadaşlar,
zaman daralıyor son durum hakkında bir bilgisi olan var mı?

Mesleki Teknik Eğitimde Güç Birliği Toplantısı

Teknik Eğitim Vakfı Doğu Akdeniz Bölge ve Adana Şubesince düzenlenen, ’MESLEKİ TEKNİK EĞİTİMDE GÜÇ BİRLİĞİ TOPLANTISI’ 01 Mart 2009 günü Saat : 170.00’da Baraj Müzikhol Seyhan/ADANA adresinde yapılacağı Şube Başkanı Sait ALTIPARMAK tarafından belirtildi.

Başkan ALTIPARMAK’ın yaptığı açıklamada, Adana ili ve Doğu Akdeniz Bölgesinde ki bütün Teknik Öğretmenlerin davetli olduğunu, Bölgede uzun zamandır beklenen büyük buluşmanın gerçekleşmesi için Bursa Şubesinden sonra Adana da organizasyon planladıklarını kaydetti. Başkan ALTIPARMAK, “Mesleki Eğitimin bütün taraflarını bir araya getiriyoruz. Artık konuşmaktan ziyade eyleme girişmeliyiz. Buluşma, hareket etme ve tek ses olma adresi, tek çatımız olan TEKEV dir. Teknik Öğretmenleri ağırlamaktan onur duyacağız” dedi.

GÖRÜŞME KONULARI

A - Teknoloji Fakülteleri ve Uygulama Mühendisliği,

B - TEKEV’ in Taraf Olduğu Uluslararası Projeler,

C - İş Piyasası ve Yerel Yönetimlerin Teknik Eğitime Yönelimi.

1. Açılış ve Sunum (Bölge Başkanı Sait ALTIPARMAK)

2. TEKEV Genel Başkanı Mustafa AKSOY’ un Sunumu ve Konuşması

(Teknoloji Mühendisi Kimdir?)

3. Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Sayın Ali Rıza ÇALIŞKAN’ ın Konuşması

(3795 Sayılı Yasa Yönetmeliğinin İşletilmesi)

4. MEB. Temsilcilerinin Konuşmaları

(Milli Eğitim Bakanlığı’nın Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme)

5. Protokol Konuşması

(Sorunların Çözümünde Katkı Sunacakların Konuşmaları)

6. Soru – Cevap ve İkili Görüşmeler

7. Değerlendirme

Tarih : 01.03.2009

Yer : Baraj Müzikhol (Baraj 7.5 Durak Seyhan/ADANA)

Saat :17 : 00

İletişim Tel : 0 322 457 79 17 Cep : 0 505 574 01 34

kaynak:
Mesleki Teknik Eğitimde Güç Birliği Toplantısı

Teknik Eğitim Fakülteleri buluşma noktası. | Facebook

Arkadaşlar,
umarım 5 mart'a kadar birşeyler olur ama görünen o ki yine bir şey olmayacak. Bu arada 1 mart'ta yapılacak olan toplantıda, anlatılacak olanlar ve sonuçları yayınlanır.

saygı değer kıymetli arkadaşlarım abilerim: ben 4. sınıf makine bölümü öğrencisiyim bölüm başkanımızın bizlere söylediğine göre biz bu teknoloji mühendisliği programından kesinlikle faydalanamıcamızı ve yeni gelecek olan öğrencilerin bu bölümden faydalanıcanı söyledi ne yazıkki gerçek olan bu bende bir yıldır teknoloji mühendisi olcam diye hevesle bu siteleri takip ediyordum ne yazikki gerçek böyleymiş artık hiç bi hevesim kalmadı....

İlizyonist34 kardeşim,
sitede yazılanları iyice incelersen, ilk düşünce senin bahsettiğin gibiydi fakat daha sonra tekev deki büyüklerimiz, değerli milletvekillerimiz ve daha burada bahsedemediğim kişilerin girişimleriyle biz mezunlar ve siz okuyanlar içinde bir formül geliştirilmeye başlanmıştır. Ama bu sene gerçekleşirmi orasını bilemem, sen ve senin gibi okuyanlar şunu bilsinler ki en sonunda istediğimizi alacağız.

Sayın arkadaşlar bugun bizim bölüm başkanı açıklama yaptı T.E.F in artık kapanıcanı ve seneyede sön öğrencilerini alıcanı ve 2010-2011 yılında kapanıcanı mezun ve okuyanların 1 yıl tamamlama eğitimi alıcanı ve bu eğitimin derse girme zorunluluğu olmadan yapılacağını mezunlarının hem mühendis hemde öğretmen diplomasına sahip olacağını açıkladı...

Son düzenleme:
Nasıl yani ne zamn sonuçlanacak şimdi teknoloji mühendisliği tam bir tarihi var mı?olup olmayacağı konusun da

HAK VERİLMEZ ALINIR. M.KEMAL ATATÜRK

hocam sonuçlandığını açıkladı bize...

ANKARA VE ÇEVRESİNDEKİ ARKADAŞLARIN İLGİSİNİ BEKLİYORUZ Teknoloji Fakülteleri ve Uygulama Mühendisliği Semineri

Teknik Eğitim Vakfı Gençlik Kurulu ve Gazi Üniversitesi TEF. Öğrenci Konseyi Başkanlıklarınca, ‘Teknoloji Fakülteleri ve Uygulama Mühendisliği Semineri’ düzenlenecek. TEKEV‘den yapılan açıklamaya göre, Kamuoyun da uzunca bir süredir konuşulan, Teknoloji Fakültesi Modeli ve 3795 sayılı yasanın işletilmesi hakkında; doğru bilgilendirme, bilgi kirliliğinin giderilmesi ve oluşturulan stratejilerin aktarımı amacıyla böyle bir organizasyonun yapıldığı belirtildi.

Program

A- AÇILIŞ

B- SEMİNER

Katılımcılar

1- Prof. Dr. Duran ALTIPARMAK

(Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı)

2- Prof. Dr. Abdullah SÖNMEZ

(Gazi Üniversitesi TEF. Dekanı)

3- Mustafa AKSOY

(Teknik Eğitim Vakfı Genel Başkanı)

4- Ali Rıza ÇALIŞKAN

(Teknik Öğretmenler Derneği Genel Başkanı)

C- DEĞERLENDİRME

Soru – Cevap / İkili Görüşmeler

Kapanış

TARİH : 06. 03. 2009

SAAT : 17:00 – 19:00

YER : Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Konferans Salonu

Organizasyon

Teknik Eğitim Vakfı Öğrenci Kurulu adına : Ali Burak SAYDAN

Gazi Üniversitesi TEF Öğrenci Konseyi adına : Ulaş BİRGÜL

kaynak:

Teknoloji Fakülteleri ve Uygulama Mühendisliği Semineri

Teknoloji fakültesi ile ilgili güncel haberler ve bilgiler | Facebook

TEKEV - TEKNİK ÖĞRETMENİN AÇILIŞ SAYFASI

Teknik Eğitim vakfı ve Teknik Öğretmenler Derneğinin aylık mesleki ve kültür yayını olan Teknik Öğretmen Gazetesi aylık olarak yayınlanmakta ve elektronik ortamdada dağıtımı yapılmaktadır. Gazetemizde yayınlanmasını istediğiniz haber ve yazılarınızı [email protected] mail adresine gönderebilirsiniz. Ayrıca gazetemizin gönderilmesini istediğiniz Teknik Öğretmenlere ait isim ve mail adreslerini gönderirseniz mail grubumuza eklenecektir.

2009 Şubat Sayısı

http://www.tekev.org/Gazete/gazete157.pdf

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,282
Kullanıcılar
450,114
Son üye
Susqunbey

Yeni konular

Geri