Tek butonla zaman gecikmeli ileri geri devresi

Microfarat

Üye
Sevgili ustalarim yardimci olursaniz sevinirim kurumsal bir firmada elektrik Bakım da çalışıyorum her sabah toolbox oluyor ve bana 50 kişinin içinde bir soru sordu şef mühendis soru şu
Tek butonla starta bastığımda ileri çalışacak tekrar bastığımda duracak . Tekrar bastığımda 2 dk sonra geri çalışacak ve böyle sonsuz bir döngü olacak siz tecrubeli ustalarımdan böyle birşey mümkün müdür acaba şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Güzel soru. Daha önce de aynısı ya da benzerleri soruldu diye biliyorum. Böyle soruları çözmek zevklidir. Kolaydan zora doğru örnekler çözerek kendinizi geliştirin. Bir zaman sonra daha zorlarını çözebilir hale gelirsiniz. Çözülmeyecek soru yoktur.

Soruyu bilemediğin iyi olmuş, seni zaten bu halinle işe almışlar, cevabı bilip adamı madara etseydin o şef mühendis seni kendince tehlikeli bulup kurumsal firmanda çalıştırmazdı,,Bilgili insan Türkiye de suriyeli muamelesi görüyor,,

Bu yorum konudaki sorudan daha önemli yaraya parmak basılmış.

@girişimcikafası ile desteklemek istiyorum

Ekli dosyalar

• 140042855_2868152083432679_1091041880516724849_n.jpg
    140042855_2868152083432679_1091041880516724849_n.jpg
    111.7 KB · Görüntüleme: 11
Soruyu bilemediğin iyi olmuş, seni zaten bu halinle işe almışlar, cevabı bilip adamı madara etseydin o şef mühendis seni kendince tehlikeli bulup kurumsal firmanda çalıştırmazdı,,Bilgili insan Türkiye de suriyeli muamelesi görüyor,,
Soruyu cevaplamadim hem koskoca şef mavi yakadan mı korkacak adamın derdi öğretmek başka bir derdi olamaz anlaşılan sen olsan tehlikeli bulurdun herhalde evvel Allah altından kalkamicak iş yapmayiz şimdilik sadece ileri yapabildim zaman gecikmeli biraz daha kafa yorarsam olucak gibi senden nasihat almak için paylasmadim bilmiyorsan sus da yanlış anlaşılma istersen
Güzel soru. Daha önce de aynısı ya da benzerleri soruldu diye biliyorum. Böyle soruları çözmek zevklidir. Kolaydan zora doğru örnekler çözerek kendinizi geliştirin. Bir zaman sonra daha zorlarını çözebilir hale gelirsiniz. Çözülmeyecek soru yoktur.
Valla usta tek butonla ileri geri Yıldız üçgen yaptım fakat zaman gecikmeli ve arada stop olmadan direk ileri ani geri olacak şekilde devre tamam ama mekanik açıdan tehlikeli buldum ve çalışır ama motor yanar dedim aniden ileri geri olmaz bu yüzden dinamik freneleme li yaptım oda tamam bu sefer araya stop at ve aralarında 2 dk olsun dediler biraz aklım karıştı

Son düzenleme:
Sayıcı röle cevap. Arkasından da bir kötü adam kahkahası iyi gider.

Biraz acarmisin usta
Kolay yolu 3 sayici röle ( ya da tek akıllı röle ) kullanıcaksin. 2, 3, 4 değerleri girip. 4. basıldığında bütün sayicilari resetleyecek. Sayici kullanmadan yap derse sadece otomatik kumandayla kıçını kırıp amiriniz kendisi yapsın.

Son düzenleme:
tek_buton_ile_zaman_ayarli_ileri_geri.gif

tek_buton_ile_zaman_ayarli_ileri_geri.png

Ekli dosyalar

• tek_buton_ile_zaman_ayarli_ileri_geri.esc
    69.3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936