Plc Zaman Ayarlı Switchli İleri Geri Motor Devresi

Aras1310

Üye
Merhabalar. Oluşturmak istediğim senaryo şu. Bi yere kadar getirdim ama bi noktada takıldım yardımlarınızı bekliyorum.
Start butonuna basıldığında motorum ileri yönde çalışacak. İleri Switchi gördüğünde duracak ve 5 saniye beklecek. Bekledikten sonra geri yönde çalışacak ve başlangıç noktasındaki switchi görecek ve duracak.

Yaşadığım sorun şu; İleri yöndeki switchi görüp süreyi saydıktan sonra geri çalışmaya geçtikten sonra ileri switchim hala aktif kalıyor. Bunu nasıl çözerim.
1.png
2.png

3.png
4.png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar. Oluşturmak istediğim senaryo şu. Bi yere kadar getirdim ama bi noktada takıldım yardımlarınızı bekliyorum.
Start butonuna basıldığında motorum ileri yönde çalışacak. İleri Switchi gördüğünde duracak ve 5 saniye beklecek. Bekledikten sonra geri yönde çalışacak ve başlangıç noktasındaki switchi görecek ve duracak.

Yaşadığım sorun şu; İleri yöndeki switchi görüp süreyi saydıktan sonra geri çalışmaya geçtikten sonra ileri switchim hala aktif kalıyor. Bunu nasıl çözerim.
Ekli dosyayı görüntüle 83774Ekli dosyayı görüntüle 83775

Ekli dosyayı görüntüle 83776 Ekli dosyayı görüntüle 83777

yazdığınız programda birden fazla sorun var. mümkün olduğunca düsünce tarzınıza yakın bi çalışma yaptım. tamamlamayı deneyin lütfen.

1.png
2.png

Hocam cevap için teşekkürler fakat bahsettiğim sorun devam etmekte. Geri çalışmaya geçmesine rağmen ileri sivic halen aktif kalıyor.

eksik bıraktığım programı tamamladınız mı?

programı simule mi ediyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri