Tek Çipli Led Kumanda Hakkında.

Ceyran22

Üye
Tek Çipli Gün Işığı Ledim Var. Resimde Görmüş Olduğunuz RGB Kumandası eski ledimden kalma. onu ben tek çipe bağlayabilirmiyim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Resmi göremedim fakat bağlayabilirsiniz. Beyaz ledin ışığını ayarlayabilirsiniz. Tek renk olarak.

Cihazın pdf sini bulabilirseniz oradan daha doğru bilgi bulabilirsiniz.

Cihaz 12 volt ise takacağınız ledinde 12 voltta çalışıyor olması gerekir. Yoksa lediniz bozulabilir. Sizin led şerit ledmi yoksa standart 5mm ledmi. Yoksa power ledmi.

Şerit led 12 v ve led controllerde 12 v herşey uyumlu yani bir sıkıntı yok

O halde kullan. ledin - ucunu mesela kırmızıya ledin + ucunu cihazın + çıkışına bağla.

O halde kullan. ledin - ucunu mesela kırmızıya ledin + ucunu cihazın + çıkışına bağla.
iyi hoşta onu yapmayı bende biliyorum maksat tek çipli ledimde bi + ve bi - uç var onları rgb controllerde kırmızı yeşil mavi ve siyah kablo var onlara bağlamak. led controllerde siyah - veya + oluyor r kırmızı g yeşil b blue - yada + uç yok yani

Gördüğüm kadarıyla siyah+. şerit ledin + ucunu siyaha bağlayın. - ucunu da kırmızıya bağlayın. Çalıştırın. Kumanda dan R yazan kırmızı düğmeye basın. Şerit lediniz ışık verecektir. Yanmazsa + ile - yer değiştirin
images (2).jpeg

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri