tasarruflu ampül yanıp yanıp sönüyor

BLK_kenan

Üye
merhaba arkadaşlar

bir daire de tüm odalarda sorun yok iken banyo anahtar ,lamba ve prizden oluşan hatta ,anahtara bastığımda tasarruflu ampül yanıp yanıp sönüyor flaşör gibi .bunun nedeni ne olabilir .seyyar kabloyla buvat a baktığımda nötr ve faz verdiğimde yine yanıp yanıp sönüyor tasarruflu ampülde.seyyara sarı eski tip lamba taktığımda hiç yanmıyor bunun nedeni ne olabilir acaba.ölçü aleti o an yanımda olmadığı için volta ji ölçemedim.

bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Aynı konuları tekrar tekrar açmayın arama linkini kullanın farklı kelimeler ile deneyin! Aşağıda yer alan "benzer konular"ı okuyun mesela açılan linklerde tekrar aşağıdaki benzer konulara bakın!

buattan tesisata harici elektrik verdiğine göre elektrik tecruben var sayıyorum ama şeffaf ampulü tavana tasarruflunun yerinemi yoksa seyyarın ucunamı takıyorsun onu tam anlamadım..

buattan tesisata harici elektrik verdiğine göre elektrik tecruben var sayıyorum ama şeffaf ampulü tavana tasarruflunun yerinemi yoksa seyyarın ucunamı takıyorsun onu tam anlamadım..
seyyar dediğim şey duya ampül takıp buvattan nötr faz kablosuna temas ettirerek baktım.şeffaf ampülü de seyyara taktım

banyodaki lambanın yanıp sönmesi oraya bir voltaj gittiğini gösterir az yada cok buattan sizin lambayı yakamamanız ya yaptıgınız seyyar calışmıyor ampulu sorunlu yada yanlış yere değdiriyorsunuz çunkü o hatta giden enerji her halikarda şeffaf ampulun flamanlarını kızartır azda olsa banyodaki tasarruflunun yerine normal şeffaf ampul taktım diye bir şey yazmamışsınız bence çalıştıgına emin olduğunuz bir şeffaf ampulu oraya takarak kesin sonuç elde edin buattan uğrasmayın...

banyodaki lambanın yanıp sönmesi oraya bir voltaj gittiğini gösterir az yada cok buattan sizin lambayı yakamamanız ya yaptıgınız seyyar calışmıyor ampulu sorunlu yada yanlış yere değdiriyorsunuz çunkü o hatta giden enerji her halikarda şeffaf ampulun flamanlarını kızartır azda olsa banyodaki tasarruflunun yerine normal şeffaf ampul taktım diye bir şey yazmamışsınız bence çalıştıgına emin olduğunuz bir şeffaf ampulu oraya takarak kesin sonuç elde edin buattan uğrasmayın...

arkadaşlar
Diğer normal odalardan prizin oradan nötr aldım,buattaki faz ile seyyarla baktım lamba normal yanıyor.Arızanın nötr den olduğu anlaşıldı,yeni bir nötr kablo çektim buata ve düzelttim,diğer nötr kabloyu körledim.Fakat körlediğim nötr ün eski bina olduğu için buatını da bulamadım,yani anlıyacağınız ne oldu da nötr kesik kesik geliyordu anlayamadım

bilgileriniz için çok sağolun iyi çalışmalar

Nötrde ya gevşeklik ya oksitlenme var ya da nötr dediğiniz direnci artmış ve topraklama özelliği yitirilmeye yakın bir toprak kablosu.

Hocam oraya tasarrufsuz bir ampul takın. Aynı flaşörlüğü yaparsa sorun tesisatta. Eğer yapmazsa lambanın içini açın yeşil kutupsuz kapesitörleri multimetrenin diyot moduyla ölçün kısa devre olanları bozuk bir ampülünkiyle değiştirin :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri