TİMER0'I SAYICI OLARAK KULLANACAĞIM LÜTFEN YARDIM

hayır ustam delay ms 1000 yazınca 1 sn yelik gecikme elde ediyoruz mesela ben oraya int yaz demiyorum float tanımla sorun çözülecek sanıyorum derlerken error yazmıyor mu?

hayır ustam delay ms 1000 yazınca 1 sn yelik gecikme elde ediyoruz mesela ben oraya int yaz demiyorum float tanımla sorun çözülecek sanıyorum derlerken error yazmıyor mu?

float yazdığımda vermiyor hata ama gecikme süresini ben wdt in saykıl sayılsına uyarlamam gerekiyor delay_cycles(..) diye yazsam acaba onu verir mi

enteresan ustam bir deneyeyim sana döneyim.

sabırsızlıkla bekliyorum bununla bayadır uğraşıyorum

float gecikme;

gecikme=10;

delay_ms(gecikme);

----------------------
int gecikme;

gecikme=10;

delay_ms(gecikme);

yukarıdaki iki tanımlama aynı gecikme süresini vermiyor.. float değişken sayarken nasıl sayma yapiyor int kaç değerine eşit oluyor bunu çözersekte sorun çözülür diye düşünüyorum..

merhabalar
ben wattmetre tasarımı yapıyorum. iki adet timer kullanıp birinci timer sinyalin yükselen kenarını algılayınca saymaya başlayacak ikinci timer da farklı bir frekanstan değer alacak ve o da yükselen kenarda saymaya başlayacak, ikinci kenar yükselen kenarda saymaya başlayınca birinci timerın değeri alınıp kaydedilip faz farkını oluşturacak ama bunu yapamadım yardımcı olur musunuz ? yani buradki açılan başlıkla aynı sorunu yaşıyorum bana dönerseniz çok sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri