Sysmac Studio ile NX cpu ve NA5 hmi haberleştirme

shox

Katılımcı Üye
Merhabalar.
NX1P2 cpu ile NA5 hmi arasındaki konfigurasyonu nasıl oluşturabilirim ve NX1P2 içerisinde kullandığım memory bitleri ve data alanlarını hmi ekranında nasıl okuyabilirim?
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
@hkn_blt ustam ST hakkında yüzeysel bilgiye sahibim.
Omron teknik servisten aldığım array sıfırlama örneğini yorumlamakta zorlanıyorum.
Rica etsem resimdeki örneği yorumlayabilirmisiniz buradaki yazım mantığını tam olarak anlayamadım.
Teşekkür ederim.

Array Sıfırlama.jpg

i değişkeni 0'dan 15'e kadar bir bir artırılmış for döngüsü ile. w dizisinin elemanlarıda sıfırlanmış.Şöyleki;
i=1 olduğunda W dizisinin 1 nolu elemanı i,=2 olduğunda w dizisinin 2 nolu elamnı sıfılanıyor taki 15'e kadar.

anladım teşekkür ederim.
Elinizde Omron ST ile ilgili döküman varsa paylaşırmısınız lütfen.

@hkn_blt ustam örneği simülasyon yaptığımda dediğiniz gibi sırayla hepsini 1 yapıp sonrasında reset yapmıyor i değişkenine hangi biti yazarsam wi değişkeninden o biti true veya false yapıyor.
Yada ben yapamadım. Biraz daha açabilirmisiniz olayı lütfen.

Array Sıfırlama simu.jpg

bu bitlerin tamamını birden resetlemek mümkün değil mi?

Ben denediğimde oluyor herhangi bir sorun yok. For döngüsünde tanımladığınız w değişkeni ile aşağıdaki kontaklardaki aynı olmak zorunda. Biri küçük w diğeri büyük W gibi görünüyor.

tek tek resetlemekte sorun yok w değişkeninin bütün bitlerini aynı anda resetlemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri