Sysmac Studio ile 3. parti cihaz haberleştirme

shox

Katılımcı Üye
NX1P2 cpu ile delta hmı haberleştirmek istiyorum. Bunun için resimde görülen memory setting bölümünde oluşturacağım alanların anlamları nelerdir?
Teşekkür ederim.

memory alanları.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhabalar,
yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama nx1p2 ve delta hmi arasında bağlantı kurmak için ethernet ayarlarını yapmanız yeterli olacaktır.

@alitosun bu haberleşme değil okunacak ve yazılacak adresler için yapılan bir ayarlama.
Delta hmi ile omron NX FINS/UDP protokolünden haberleşiyormuş ama henüz kuramadım onuda.
IP ayarladım ama onla haberleşmedi.

merhaba hocam,
fins settings bölümündeki ayarları yaptınız mı acaba? bir de memory settings bölümündeki tikleri enable yapar mısınız?

merhaba hocam,
fins settings bölümündeki ayarları yaptınız mı acaba? bir de memory settings bölümündeki tikleri enable yapar mısınız?
tikleri işaretledim ama ne olduklarını bilmiyorum o nedenle buradaki CIO , HR , WR , DM ne oluyor açıklarsanız memnun olurum.

FINS ayarları ise şu şekilde yaptım.

FINS.jpg

FINS Settings.jpg

TCP_IP Settings.jpg

bunlar dediğiniz gibi okuma yazma adresleri bildiğim kadarıyla, holding register, word registe gibi.
ben fıns node adress kısmını automatic olarak ayarlamıştım hatırladığım kadarıyla.
hmı ıp adresi bölümüne de 192.168.250.2 gibi cpu ip adresinden farklı bir adres tanımlamak gerekir.

HMI ip adresim dediğiniz gibi farklı 192.168.250.2 olarak ayarlı ama bağlantı kuramıyor

ethernet kablonuz cpu da port1 e bağlı değil mi? eğer öyle ise ayarlar normal görünüyor. teknik desteği aramanızı tavsiye ederim.

evet port 1 bağlı Ethernet/IP yazan yere

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri