Su Pompası Elektrik Sarfiyatı hakkında bir soru.

dedikya yalan yanlış deye
araştır bakalım esat . demorgan ne alaka orda mantık olarak açıklamaya çalışmışım şu bakımdan dedim aslında merkez kaç kuvettide yoktur sanal bişidir o ama şimdi bir ipe taşı bağladığın zaman ve hızlı çevirirsen çevirdiğin yerde bir kuvet vardır değilmi .
,mesela çekiç atan birini düşünelim bu çekiççi çekici çeviriyor diyelim burada merkezkaç kuvetinden bahsedemeyiz biliyoruzki bu sahte bişi yanılsama newtonun kanunlarına aykırı değilmi.
şimdi o zaman o çekicin orda tutmaya çalışan momentle onu çeviren moment arasında ne gibi bir bağlantı var ?
çekiççiyi çıkaralım aradan yerine motor koyalım motor çekici çevirsin aynı hızda aynı ivmede
şimdi momentten bahsedebilirmiyiz ?
yada orda bir torktan bahsedebilirmiyiz. ?
peki şöyle düşünelim çekicin ipini kısaltırsak yada uzatırsak torjkta bir değişim olurmu ?
yani şaftın çemberini değiştirirsek ne olur bunu fiziğin bilmesi gerek
şu "şarkılar bizi söyler" programını hiç haz etmem ama bu gece bana 90ları yaşattı.
sabahtan beri kurban olam ben o kaşı katraya çalıyor saniye candan tavsiye ederim.
işin aslı o arada başka bir bilmeceyi açıklamaya uğraşıyordum birine oda arada karışmış .. yoksa konuyla ne alaka .özür yane hade çözümü verdim soruyuda soram bari .. herkes bilir ama ben yinede soram .
yol bir yerde çatala ayrılıyormuş 2yol varmış yolun biri aydınlığa biri karanlığa çıkıyormuş yolların iki başındada iki kız kardeş varmış kız kardeşlerin biri asla doğru sölemezmiş biride asla yalan sölemezmiş .
tek soru sorarak doğru yolu nasıl %100 bilebilirsiniz..

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Ekli dosyalar

• DOGRUYOL.jpg
    39.8 KB · Görüntüleme: 15
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…