Su pompası Elektrik kesintisinde tekrar çalıştırma

Bahadır26

Üye
Selamlar 7,5 kw su pompası yıldız üçgen pano ile tarla suluyorum. Bölgemizde elektrik kesintileri yaşanmakta ben tarlada motoru açık bırakıp eve gidiyorum. 5 saat sonra kapatıyorum fakat elektrik kesilip tekrar geldiğinde yeniden tarlaya gitmem start yapmam gerekiyor tarla uzak arkadaşlar bunu için ne yapmak gerek elektrik gidip geldiğinde devam edicek çözümü var mıdır

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok saol valla şimdide elektrik kesildi yarın ilk iş mandallı bi buton almak

Hocalarımızın onayını bekliyelim,ondan
sonra.

Sn Sami İnci beyın önerısıne ılave, siz yapammazsınız, bir elektrıkciye, o mandallı butona zaman rölesı baglatın. Elektrık geldiği ilk anda düşük/yuksek olabilir, tekrar kesilebilir vs.vs. 10/15 sanıya gibi bekledıkden sonra devre alsın. Umarım, faz koruma rölesı, su kesintisi /yoklugunuda kontrol edecek sıstemınız vardır. Başında olmayınca cok baska sorunlarıda yaşayacaksınız, kım mudahale edecek..

RF, GSM ya da IP kontrollü bir pano kullanırsanız uzaktan açma, kapama ve mevcut durumu sorgulama gibi işlemleri yapabilirsiniz. Uzaktan tarifle butonla kontaktörle zamanlayıcıyla şunu şuraya bağlarsan olur gibi çözümlerin tatminkar sonuç getireceğini zannetmiyorum. Profosyonel destek alın.

Sn.zeybek hocamın uyarısı çok yerinde.Sn
bolubeyinin uyarısıda tabiki çok yerinde ve
en uygunu.Asgariden,Sn.zeybek hoca-
mın zaman rölesi ve faz koruma rölesi
uyarısına uymanızda yarar var.Karar si-
zin.

Hepinize teşekkür ediyorum. Sıvı seviye konrtol rölesi bağladım. Mandallı düğme ile birde faz koruma bağlayayım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri