Su Alma Problemi

uurcn

Üye
Merhabalar

Evimizde bosch marka bulaşık makinesi bulunmaktadır. Makineyi çalıştırmaya başlayınca pompa sesi gibi bir ses geliyor. Fakat su almıyor. Bir süre sonra içerisine 5-6 litre su koyuyorum. Yıkamaya başlamadan bu suyuda tahliye ediyor. Arızası ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

İyi günler.

Filtrelere bakınız mi ?
Bende eski arçelik vardı programı ayarladiniz diyelim 1.5 saatık makina çalışıyor suyu alıyormu almiyormu bakmadım belkide alıyor boşaltılıyor veya hiç almıyor
Deterjanı alt kısımda az miktarda yayılmış halde sanki makine boşa çalışmış gibi kalıyordu.
Ilk kalkiş kondansitorunu değiştirme ile çözüm oldu.

Su giriş ventiline dışarıdan enerji verdim, çalışıyor. Altındaki sivici kontrol ettim, sağlam. Makineyi çalıştırıp bekliyorum. Belli bir süre sonra açıp bakıyorum, içerisinde su yok. 1,5 saat hiç beklemedim. Su türbininden şüpheleniyorum. Birde fiskiyeleri sökmedim.

Su giriş ventiline dışarıdan enerji verdim, çalışıyor. Altındaki sivici kontrol ettim, sağlam. Makineyi çalıştırıp bekliyorum. Belli bir süre sonra açıp bakıyorum, içerisinde su yok. 1,5 saat hiç beklemedim. Su türbininden şüpheleniyorum. Birde fiskiyeleri sökmedim.
Mantık basit . Su giriş ventilleriniz çalıştığına göre bunlara demekki ana karttan komut gelmiyor . Bunların programlarını resetlemek için çeşitli tuşlara basıp bir dalavereler çevriliyor . Kendi markanız için youtube den aratın .

Videoyu daha önce izlemiştim. Burada su türbininden bahsetmemiş. Ben makinenin su türbinini söktüm biraz üfledim, geri taktım. Makine şimdi su alıyor, makine normal çalışıyor. Fakat dışarı su akıtıyor şimdi

Sürekli su akıtmıyor ama. Aralıklı olarak akıtıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri