Stulz marka hassas klima

mkoc3

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Bina işletim sistemimizin sistem odalarında bulunan stulz marka hassas klimaların,set değeri 22 c nem değeri %50 ayarlanmış olmasına rağmen nem değerleri %80 bulmakta ve nem alarmı vermektedirler.Bu konuda yapmamız gerekecek müdahalelerde tavsiyede bulunacak arkadaşlar olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu arada chiller gidiş sıcaklığı 7c dönüş sıcaklığı da 9 c dir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sanırım izalosyanla ilgili sorununuz var. odanın devamlı hava aldığı bir yermi var? değilse o soğuklukla nemide atar dışarı birde fan hızını düşürmeyi deneyin serpantin üzerinde biriken su zerrecikleri drainage ile aksın gitsin yüksek hava debisiyle sanırım devamlı sirküle oluyor . set değerini yüksek fan hızını düşük tutmaya bakın derim.

önerin için teşekkürler.Aslında bir kaç odamızda hava alan yer tespit ettik ama okadar etkilecek şekilde değil.Onları giderdikten sonrada aynı sorunla karşılaştım.set değerini yükseltip fan hızını düşürmeyi denicem.

sanırım izalosyanla ilgili sorununuz var. odanın devamlı hava aldığı bir yermi var? değilse o soğuklukla nemide atar dışarı birde fan hızını düşürmeyi deneyin serpantin üzerinde biriken su zerrecikleri drainage ile aksın gitsin yüksek hava debisiyle sanırım devamlı sirküle oluyor . set değerini yüksek fan hızını düşük tutmaya bakın derim.

S.A.
Mutlaka hava girişi olan biryer vardır yoksa nemde okadar yükselme olmaz. ortama bir şekilde dış hava girişi var yada nemlendirme ünitesini bir kontrol edin.

Slm,
22 c nem değeri %50 olduğu halde şayet nem %80 gibi çıkıyorsa ısıtıcılarında bir sıkıntı var demektir.Eğer cihazında ısıtıcı yok ise mutlaka ortamı ısıtıcı takviyesi yapmak zorundasın.
Ortamı ısıtıcı ile kurutabilirsin
Kolay Gelsin

cihazınızda nemlendirme ünitesi varmı? varsa sürekli çalışıyor olabilir.kontrol ünitesini kontrol edin.

cihazınızda nem kontrolünü sağlayan ısıtıcılat vamı?varsa nem oranı yükseldiğinde çalışmıyor olabilir.

cihazınızda serpantinden hava debisi ile kaçan su zerreciklerini tutan nem tutucu separatörler varmı?yoksa takmanız gerekir.(yukarıdaki belirtilen sorunlar çözüme kavuşmuşsa bu zorunludur.diye düşünüyorum)

yukarıda önerilen yöntemlerle olmadıysa basınçlı hava kompresörlerinin kurutucuları var basit soğutma devresihava girişlerine bağlıyacağın fanlar yardımıyla nem oranını ayarlıyabiliyorsun biraz derme çatma bişey ama gerçekten işe yarıyor

bulunduğunuz cografi bölgeye değişkenlik göstereceğini düşünüyorum ve söylendiği gibi dış faktörlerden kaynaklı gibi görünüyor çözümünüzü paylaşırsanız sevinirim üzerinden uzun zaman geçmiiş

Nemlendırme tankı kıreç durumu gozden gecırıldıkten sonra pın bolumune hıc bır deger gırmeden saga gecıp nem setını kontrol etmenız gerekır .. Şayet kıreç dolu degılse tank ısıtıcılarını bı olcu aletı ıle hem kısa dewre hemde ohm olarak olcup sonuca warabılırsınız dıye dusunuyorum .. tabıkı dıger arkadasların soyledıklerı ıse yaramadıysa .

helboy arkdş şu nem alma yöntemini anlatabilirmisin basınçlı hava kompresörü yardımı ile

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri