Step motoru Mach 3 ile çalıştıramıyorum

çaça51

Üye
Merhabalar bitirme tezim için cnc makinesi yapmaya karar verdim elimde 5 eksen cnc kontrol kartı, dıv268n 5A step motor sürücüsü, nema 23 step motor ve 24 volt 15 a güç kaynağı var pağlantılarını yaptım step motor frenleme yapıyor. Beni sıkıntım cnc kontrol kartını pc ye taktım Mach 3 ayarlarını yaptım ama step motoru döndüremiyorum. Sıkıntı nerede onuda bilmiyorum cnc kontrol kartını paralel port la bağladığım da aygıtları da göremiyor sebebi bu olabilir mi bana yardım cı olurmusunuz
IMG-20201024-WA0001.jpg

Selam kardeşim ayar pdf dosyasını ekliyorum. Kontrol et. Sonra bağlantılarını kontrol et. Step motor sürücü arası ve sürücüden karta bağlantı kısmını. Dediğim kontrolleri yaptıktan sonra yine çalıştıramazsan yaz. Sorunu çözeriz inşaAllah. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 5axis_breakout_board-EN.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 38
Selam kardeşim ayar pdf dosyasını ekliyorum. Kontrol et. Sonra bağlantılarını kontrol et. Step motor sürücü arası ve sürücüden karta bağlantı kısmını. Dediğim kontrolleri yaptıktan sonra yine çalıştıramazsan yaz. Sorunu çözeriz inşaAllah. Kolay gelsin.
Sorunu mu buldum pc de driver ı görmüyor indirmek için bir önerin varmı acaba

Arkadaşlar ben sorunumu çözdüm biraz zahmetli oldu ama @daredevil1453 abimiz sayesinde hallettim ilk başta yüklediğim Mach 3 sürücüsünü yükleyememişim yüklemek istediğimde bilgisayarım Windows 10 olduğu için çöktü. Mach 3 yüklerken size önerim Windows 7 yi geçmesin. Tabi sonra tekrar denemeler başladım motorum yine dönmedi sorunum paralel port kablosundaymış kabloyu değiştirdikten sonra sorunum çözülmüş oldu.

Arkadaşlar ben sorunumu çözdüm biraz zahmetli oldu ama @daredevil1453 abimiz sayesinde hallettim ilk başta yüklediğim Mach 3 sürücüsünü yükleyememişim yüklemek istediğimde bilgisayarım Windows 10 olduğu için çöktü. Mach 3 yüklerken size önerim Windows 7 yi geçmesin. Tabi sonra tekrar denemeler başladım motorum yine dönmedi sorunum paralel port kablosundaymış kabloyu değiştirdikten sonra sorunum çözülmüş oldu.
mach3 ü 64 bit pcde çalıştırabiliyormuyuz?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri