Step Motor Torku

Sevgili arkadaşlar merhaba elimde 57hs22 model bir step motor var.2,2 Nm ve 3A diyor.Datashetinde max. tork için http://www.leadshine.com/UploadFile/Down/57HSxxd.pdf linkinde seri bağlamada 68V 3.8A diyor.Ben motoru 24 V 3A de sürüyorum elde ettiğim tork motorun torkunun nekadarı merak ediyorum.Motoru sürdüğüm akım ve gerilimdeki torkunu nasıl hesaplarım ayrıca sürerken yazılımdaki tutma ve bırakma zamanı buna etki edermi.Kısacası benim bu motordan 24 V ta max. tork almam için ne yapmam gerekir.Akımı nominal akımın üzerinemi çıkarmalıyım.16f628 ve L6203 entegre kullanıyorum.Bir fikri olan varmı değerli dostlar..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sevgili arkadaşlar merhaba elimde 57hs22 model bir step motor var.2,2 Nm ve 3A diyor.Datashetinde max. tork için http://www.leadshine.com/UploadFile/Down/57HSxxd.pdf linkinde seri bağlamada 68V 3.8A diyor.Ben motoru 24 V 3A de sürüyorum elde ettiğim tork motorun torkunun nekadarı merak ediyorum.Motoru sürdüğüm akım ve gerilimdeki torkunu nasıl hesaplarım ayrıca sürerken yazılımdaki tutma ve bırakma zamanı buna etki edermi.Kısacası benim bu motordan 24 V ta max. tork almam için ne yapmam gerekir.Akımı nominal akımın üzerinemi çıkarmalıyım.16f628 ve L6203 entegre kullanıyorum.Bir fikri olan varmı değerli dostlar..
57HS22 model step motorun devir-tork grafiği incelendiğinde torku artırmanız için devri düşürmeniz veya redüktör kullanmanız gerekir.
iyi çalışmalar

Kadeş ilgilendiğin için teşekkürler.200d/dk altında çalıştırıyorum ama ben motordan 24V 3A de 200d/dk da max. tork alıyormuyum onu merak ediyorum.Ama uzun çalıştırmayacağım için motoru nominal (3A) akımı yerine 4A civarı çalıştırsam 2.2nm torkun üzerine çıkarmıyım.Ozaman da 24V ta örneğin 40 high 5 low gibi yapmalıyım sanırım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri