Step motor sürücü ve mach3 bağlantı sorunu.

Merhaba

Yeni aldığım sürücüleri mach3 kartına tanıtamadım. Elimde 2 ad. mach3 kartı var. Mümkünse ikisininde bağlantılarını öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

yeni sürücü
4VdYzQ4.jpg

mach3 kartı
1JbLFVI.jpg

eski mach3 kartı
Y3ZFXIT.jpg

yeni sürücü dediğin microstep driver denilen kart. Diğer ikisi interface control board denilen kart.

Microstep driver kartını interface olana bağlarsın oda zaten paralel port ile pc ye yani mach3 e bağlanır. sen hangisini kime tanıtamadın ?

Mikrostep kartıni kontrol kartlarından birine bağlamak istiyorum.

mikrostep sürücünün A+ A- B+ B- pinlerine motor bağlarsın. PUL - Dir- Sinyal+ pinleri ile de üstte ki interface kartının sağ taraftaki eksen girişlerini bağlamalısın

PUL - Dir- Sinyal+ pinleri ile de üstte ki interface kartının sağ taraftaki eksen girişlerini bağlamalısın

Hocam affınıza sığınarak soruyorum biraz cahilim bu konuda. yanlış bir şey yapmak istemiyorum.. yukarıdaki ifadeyi bana biraz daha açar mısınız...

yani eksen kartının sağındaki girişlerde XN, XD, XS ve XE girişleri var. Bunlardan hangisini hangisine bağlamalıyız. Sanırım belli bir sıralaması vardır.

Birisi bana + ları birleştir dedi. Resimdeki gibi mi olmalı. Yoksa ben tamamen yanlış anlamış olabilir miyim?

LH4KkpG.jpg

Bu şekil + yeri doğru.Pul ve dir sinyallerinide kontrol kartına e- olarak bağlayıp Mach3 port ayarlarını yapman yeterli motor çalışacaktır.

Pul ve dir bağlantılarıni birlestirip enable- ye mi baglayacagim?

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri