Step motor kontrolü için mikrodenetleyici tavsiyesi(yardım)

anofel36

Üye
Herkese merhaba
step motor kontrolü yapmak için bir dokunmatik ekran bağlayacağım hızı ve stop start için ama mikrodenetleyici veya bir kontrolör kart konusunda kararsızım önerilerinizi beklerim 2 step motor için kullanacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım ve bir sorum daha var rnr mation adlı bir cnc kart aldım mach3 uyumlu diyor ama bilgisayarla kontrol ediliyor bunu dokunmatik bir ekran üzerinde kontrol etmek mümkün müdür

Herkese merhaba
step motor kontrolü yapmak için bir dokunmatik ekran bağlayacağım hızı ve stop start için ama mikrodenetleyici veya bir kontrolör kart konusunda kararsızım önerilerinizi beklerim 2 step motor için kullanacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım ve bir sorum daha var rnr mation adlı bir cnc kart aldım mach3 uyumlu diyor ama bilgisayarla kontrol ediliyor bunu dokunmatik bir ekran üzerinde kontrol etmek mümkün müdür
Öncelikle giriş bilgileri öncelikli olan varmı misal motorların bir yere kadar sensör sınır anahtarı gibi bir bilgiye gelene kadar çalışması gereklimi kısacası interup pimi ihtiyaç varmı step motor olduğu na göre en az 2 pwm çıkışı dokunmakit ekran için rs232 gibi bilgileri içinde barındıran bir denetleyici olmalı net olarak girişi çıkışları belirtirseniz daha net olur birde microchip in denetleyici seçim programı var sitesinde ordanda seçim yapabilirsiniz

Herkese merhaba
Yapacagınız işe göre degişir.Ben şöyle bir uygulama yaptım,belki sizede fikir olur.
Yaptıgım projede 300-400 adet kordinata gidip tekstil süstaşı basması gerekiyordu.
G kodlarını bir adet sd kartan arm tabanlı işlemci ile okutup hmi ekranda gösterdim,daha sonra ekran üzerinden start verdigimde sd kartta kayıtlı G kodlarının gösterdigi komutlara göre işlem yaptırdım.
Bu projede arm tabanlı işlemci ve Hmi den başka her hangibir kart kullanılmadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri