step motor jumper ayarları

devil190795

Katılımcı Üye
mer haba arkdaslar step motor jumper ayarları ile ilgi arastırmalar yaptım anlatmıslar saolsunlar fakat cok detaylı değil sanırım yada ben anlayamadım bana bu konuda yardımcı olabilecek meslekdaslarımı bekliyorum

burda guzel acıklamıs fakat pek anlamadım https://medium.com/@sahinrulman/step-motorlarda-sürücü-seçimi-ve-jumper-ayarları-cd60ddc1675a

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
mer haba arkdaslar step motor jumper ayarları ile ilgi arastırmalar yaptım anlatmıslar saolsunlar fakat cok detaylı değil sanırım yada ben anlayamadım bana bu konuda yardımcı olabilecek meslekdaslarımı bekliyorum

burda guzel acıklamıs fakat pek anlamadım https://medium.com/@sahinrulman/step-motorlarda-sürücü-seçimi-ve-jumper-ayarları-cd60ddc1675a
Usta bisey sormak istiyorum bi musterim cin den bi makine almis step motor ile kumasi cekip ustune yazi yaziyor sorun yazi araliklari ayni cikmiyor 10 cm ayarlaniyor ancak 9 cm sonraki yazi 8 cm sonraki 9.5 cm cikiyor ben mekanizmaya baktim sorun yok kaydirmiyor step motorun bu kadar ayar kacirmasinin nedeni ne olabilir sistemde bir voltaj duzenleyici yok ondan kaynakli olabilirmi(motoru plc ile suruyolar

step motorlar encoderli değil sanırım simdi bundan oturu step motor a pulse gonderen plc step motorun zorlandıgının anlayamaz bu yuzden step motor tam tur atması için yeterli puls gonderir ama atıyorum motor yarım tur döner bir sonrakinde plc gene aynı puls i gonderir bu sefer baslangıc noktası şaşıracağı için yanlış adım gidecektir step motorun hızlarını dusurme sansın var ise o sekilde nasıl ilerliyor ona bakın

step motorlar encoderli değil sanırım simdi bundan oturu step motor a pulse gonderen plc step motorun zorlandıgının anlayamaz bu yuzden step motor tam tur atması için yeterli puls gonderir ama atıyorum motor yarım tur döner bir sonrakinde plc gene aynı puls i gonderir bu sefer baslangıc noktası şaşıracağı için yanlış adım gidecektir step motorun hızlarını dusurme sansın var ise o sekilde nasıl ilerliyor ona bakın
Dogru olabilir cunku ben makinede bir enkoder gormedim yazilimi uzak dogu o zaman firma o firmayi cagirip ekleme yaptiricak makinaya

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri