Spot Lamba Yerine Avize

İyi günler; Evimde spot lamba var. Onun yerine resimde gösterdiğim sarkıt avize takmak istiyorum. Bu mümkün mü?

20201007_110223.jpg
20201007_110240.jpg

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Normalde spotlar tavandaki alçıpanda açılan deliklere oturtulabilirken, avize gibi daha ağır olanların tavanda çakılacak bir kancaya takılması gerekir. Tavana ulaşıp dübel çakılabilir mi bilmiyorum. Çok ağır değilse alçıpan içerisine sokulacak tahta parçalarından, yükü daha geniş alana yayarak destek alınarak da bağlanılabilir belki. Tabi ucuna kimse asılmama şartıyla, yoksa alçıpan aşağı iner!

Normalde spotlar tavandaki alçıpanda açılan deliklere oturtulabilirken, avize gibi daha ağır olanların tavanda çakılacak bir kancaya takılması gerekir. Tavana ulaşıp dübel çakılabilir mi bilmiyorum. Çok ağır değilse alçıpan içerisine sokulacak tahta parçalarından, yükü daha geniş alana yayarak destek alınarak da bağlanılabilir belki. Tabi ucuna kimse asılmama şartıyla, yoksa alçıpan aşağı iner!

@rsimsek Verdiğiniz fikir için teşekkürler öncelikle. Lakin spot lamba mesela kenarlarındaki yay mekanizması ile takılıyor. Buna benzer avizeyi de takmak için bir aparat var mı piyasada? Yoksa eğer sizin söylediğiniz tahta çok mantıklı geldi bana.

O genişlikte görmedim, belki vardır. Bu işi yapan arkadaşlar fikir verebilir. O boyutta bir kapak bulamazsanız alçı ile deliği küçültmeniz gerekecek. Ya da beyaz veya boyanabilen 3-5 mm kalınlıkta kontroplak benzeri bir malzemeden yuvarlak bir parça kestirip ortasından deldirerek alçıpanın altına yapıştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri