Asma tavan led -trafo ve spot tavsiyesi

uysaloguz

Üye
Merhabalar. Evimde mutfak,salon ve koridora asma tavan yapılacak ve spot+led uygulaması yapılacak. Bu konularda hiç bir bilgim yok ve burada yer alan üstadlara danışmak istedim. Önerebileceğiniz marka-model,tip vs var mı? Nelere dikkat etmem lazım acaba.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Konu ile yazıyı googledan araştırmanız .
Görsellere ve videolara satış internet sitelerine bakmanız .

Yazdım hocam, hatta burada da arattım da istediğim cevaplara ulaşamadım.

Yazdım hocam, hatta burada da arattım da istediğim cevaplara ulaşamadım.
istediğin cevaplar nedir? kendi estetik zevkinize göre olanları siz seçebilirsiniz. A marka desem size pahalı gelecek, B marka diyeceğim çok dandik diyecekler, C marka diyeceğim sizin estetik açınıza uygun olmayacak. siz kendi elektrik tesisatınızı döşeyen yapan kişi ile bu sorunu çözebilirsiniz.

istediğin cevaplar nedir? kendi estetik zevkinize göre olanları siz seçebilirsiniz. A marka desem size pahalı gelecek, B marka diyeceğim çok dandik diyecekler, C marka diyeceğim sizin estetik açınıza uygun olmayacak. siz kendi elektrik tesisatınızı döşeyen yapan kişi ile bu sorunu çözebilirsiniz.
Haklısınız biraz havada kaldı soru. İşin açığı 4 elektrikçi ile konuştum ancak farklı öneriler ve cevaplar aldım. Buradan öğrendiğim kadarı ile led trafosu ne kadar büyük o kadar iyi, ben ledlerin çekeceği akımın en az 1,5 katı kadar kapasiteli trafo düşündüm, led olarak 5630 beyaz led 6300 kelvin düşündüm ve spot olarak 6watt ve marka olarak cata. 5630 led 5050 ve daha aşağı ledlerden daha fazla ışık veriyor videolarda gördüğüm kadarı ile.Maksat şu: Ortalama led-spot ömrü, ortalama bir spot-led fiyatı. Ha bir de her 5 metre şerit led için trafodan ayrı çekilecek hat...

Eksik olduğum veya dikkat etmem gereken başka bir şey var mı acaba?
Teşekkürler :)
Şunu sormayı unuttum.Led montajı nereye yapılmalı? Asma tavan profilini bir ayağı kısa U olarak düşünürsek; 1-U'nun uzun kenarına yapıştırarak ,ledler U'nun kısa bacağına bakacak şekilde, 2- U'nun tabanına, ledler tavana bakacak şekilde, 3- U'nun kısa bacağının içine.

Son düzenleme:
Haklısınız biraz havada kaldı soru. İşin açığı 4 elektrikçi ile konuştum ancak farklı öneriler ve cevaplar aldım. Buradan öğrendiğim kadarı ile led trafosu ne kadar büyük o kadar iyi, ben ledlerin çekeceği akımın en az 1,5 katı kadar kapasiteli trafo düşündüm, led olarak 5630 beyaz led 6300 kelvin düşündüm ve spot olarak 6watt ve marka olarak cata. 5630 led 5050 ve daha aşağı ledlerden daha fazla ışık veriyor videolarda gördüğüm kadarı ile.Maksat şu: Ortalama led-spot ömrü, ortalama bir spot-led fiyatı. Ha bir de her 5 metre şerit led için trafodan ayrı çekilecek hat...

Eksik olduğum veya dikkat etmem gereken başka bir şey var mı acaba?

Teşekkürler :)
Şunu sormayı unuttum.Led montajı nereye yapılmalı? Asma tavan profilini bir ayağı kısa U olarak düşünürsek; 1-U'nun uzun kenarına yapıştırarak ,ledler U'nun kısa bacağına bakacak şekilde, 2- U'nun tabanına, ledler tavana bakacak şekilde, 3- U'nun kısa bacağının içine.

Işin uzmanlarının yorumlarını beklemeniz.
Özellikle yabancı videolar izleyip bilgi sahibi olmanız .

Soğutucu olarak L profil konulabilir.
Bar led?
Besleme fazla koldan olursa ışıkta verim olur diğer türlü tek besleme sonlara doğru ışık kisilir.
Renk Seçimi önemi?

Kolay gelsin sağlıcakla.

https://www.youtube.com/@1Ahmedabdelrazek/videos

https://www.youtube.com/@dangtran_decoration/videos

Son düzenleme:
Şerit led ve spot markası önerebilir misiniz? Tabiri caizse f/p ürünü, orta halli bir şey...

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri