Led avize için elektrik anahtarı

erolalper

Üye
Arkadaşlar merhaba, bu forumda gerçekten sizler gibi ustalardan çok şey öğreniyorum. Yine merak ettiğim birşey var. Benim salonumda bir led avizem vardı, 2 farklı trafo kullanılmıştı, komütator anahtar ile yarısını yakıp ikisini kullanarak da tamamını yakabiliyordum. Geçen gün tamire gitti ve avizeci içine bir led driver koyduğunu, artık 2 anahtar ile kumanda etmeyeceğimi, tekinin iptal olduğunu, bir kez basınca avizenin yarısının, kapatıp tekrar açınca diğer yarısının ve tekrar kapatıp açınca da tamamının yanacağını belirtti. İyi dedim ben de avizeye gelen kablolardan 2'sini devre dışı bırakıp sadece birine bağlantı yaptım. Ama taktir edersiniz ki sürekli kapat aç çat çat enteresan gelmeye başladı bana :) diyorum ki acaba merdiven otomatiği gibi basınca tekrar geri gelen düzenekte ama elektriği de kesmeyecek, tekrar bastığımda kapatan, tekrar bastıpğımda diğer yarısını yakacak vs bu tip bir anahtar var mıdır acaba kullanabileceğim. Belki de merdiven otomatikleri için kullanılanlar da dediğim gibidir çok bilgim olmadığı için yazmak istedim. Veya önerebileceğiniz daha kullanışlı bir sistem var mıdır? Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merdiven otomatiklerinde kullanılan anahtarlar yay yüklü butondur başka bir özelliği yok. Sadece merdiven otomatiği devresine bir tetik sinyali gönderir. Harici bir devre olmadan anahtar hiçbir işe yaramaz. Yeni nesil led driverlar artık bu şekilde çalışıyor. Belirli bir süre içinde kapat aç yapılınca mod değişiyor belirli bir zamanda sonra eski halini hatırlayıp onu yakıyor. İki driver koydurup eskisi gibi iki anahtarla kontrol etmeyeceksen şu an en mantıklı olan mevcut haliyle kullanmak.

Arkadaşlar merhaba, bu forumda gerçekten sizler gibi ustalardan çok şey öğreniyorum. Yine merak ettiğim birşey var. Benim salonumda bir led avizem vardı, 2 farklı trafo kullanılmıştı, komütator anahtar ile yarısını yakıp ikisini kullanarak da tamamını yakabiliyordum. Geçen gün tamire gitti ve avizeci içine bir led driver koyduğunu, artık 2 anahtar ile kumanda etmeyeceğimi, tekinin iptal olduğunu, bir kez basınca avizenin yarısının, kapatıp tekrar açınca diğer yarısının ve tekrar kapatıp açınca da tamamının yanacağını belirtti. İyi dedim ben de avizeye gelen kablolardan 2'sini devre dışı bırakıp sadece birine bağlantı yaptım. Ama taktir edersiniz ki sürekli kapat aç çat çat enteresan gelmeye başladı bana :) diyorum ki acaba merdiven otomatiği gibi basınca tekrar geri gelen düzenekte ama elektriği de kesmeyecek, tekrar bastığımda kapatan, tekrar bastıpğımda diğer yarısını yakacak vs bu tip bir anahtar var mıdır acaba kullanabileceğim. Belki de merdiven otomatikleri için kullanılanlar da dediğim gibidir çok bilgim olmadığı için yazmak istedim. Veya önerebileceğiniz daha kullanışlı bir sistem var mıdır? Teşekkürler.
Avizede o işlemi yapan Remote Control modülüdür ve uzaktan kumanda ünitesinin de olması gerekir. Uzaktan kumanda ünitesi ile istediğiniz çalışma rejiminde kullanmanız mümkün olup anahtardan kapa-aç yapmanıza gerek kalmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri