Sony kd-55xf9005 4 kırmızı ısık

Belki yol gösterir videolar .
Model uygun değil ama.

Ben bu asamalari gectim. Yeterince video da seyrettim. Hatta ingilzce videolari da seyrettim. Son mesajda belirttigim gibi paneli de soktum. Verdiginiz linlerdeki videolarda , son mesajda sordugum sorulara ne yazik ki cevap bulamadim.
Tesekkurler.

Mumkunse sordugum sorularin yanitlarini rica ediyorum.

Son düzenleme:
Mumkunse sordugum sorularin yanitlarini rica ediyorum.

Elektronikten anlamam
Size yardımcı olmak için linkler verdim ( konuya yakın marka aynı model farklı ) işinize yarar yaramaz ?

Videolarda bir bilği ( ip ucu ) vardır işinize yarar belki dedim .

Siz konuyu çözümler sizin gibi başına gelmiş mağdurlara yardımcı ( video ve bilğilerle ) olursunuz .
1 - Çözümü servis
2 - Çözümü arayıp bulmak ( yapılmak istenen )
3 - Çözümü yan yollar ( orj den uzaklaşmak )

Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

Elektronikten anlamam
Size yardımcı olmak için linkler verdim ( konuya yakın marka aynı model farklı ) işinize yarar yaramaz ?

Videolarda bir bilği ( ip ucu ) vardır işinize yarar belki dedim .

Siz konuyu çözümler sizin gibi başına gelmiş mağdurlara yardımcı ( video ve bilğilerle ) olursunuz .
1 - Çözümü servis
2 - Çözümü arayıp bulmak ( yapılmak istenen )
3 - Çözümü yan yollar ( orj den uzaklaşmak )

Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .
Ilginize cok cok tesekkur ederim. Sizi gucendirdi isem kusuruma bakmayin. Bu forum biraz hayal kirikligi oldu. Sizin kadar da kimse yardimci olmaya calismadi. Ama benim bu foruma yazma nedenim ; elktronikten anlayan ustalarin yardimina ulasmak idi.
Dedigim gibi yeterince arastirma yaptim. Bu televizyon ile ayni led barlari kullanan ve sanirim Amerika kitasinda , tamamen farkli bir kod ile satilan, temelde ayni televizyon olan XBR-55x900f modelinin servis manueline bile ulastim. Hangi arizalarda hangi noktalarin kontrol edilecegine dair notlar ve vidalarina kadar bilgi var.
Ancak uzerindeki Smd ciplerin tek olarak ozellikleri hakkinda bilgi yok.

Acayip bir led koymuslar. Bu ledlerin herbiri 12 volt ile calisiyor!

Piyasada 12 volt smd led cip var mi acaba. Googl'da goremedim. Yanilmiyorsam 3535 tipinde. Kesinlikle 6 volt degil!

Bu led olabilir .

https://tr.aliexpress.com/i/1005005003333570.html?gatewayAdapt=glo2tur

https://turkish.alibaba.com/product...Backlight-MBL-55030D915SN1-1600830235553.html

daha fazla göster.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://monitor.net.ru/forum/threads/498430/page-587

forum.png

Led kontrolu test !!!

Tekrar merhaba :)) ,
Alibaba minimum 100 parca gonderim yapiyor.
Aliexpress ise , yuksek not alan 2 satici ile gorustum. Butun olarak led barlarin gonderilmesi benim icin bir secenek degil ,daha once acikladigim gumruk vs sorunlarindan dolayi.
Bu iki saticiya ledleri ortadan kesip gonderebilirler mi diye sordum. Birisi keserek gondermeyi kabul etmedi. Voltajini sordugumda 6 volt dedi. Digeri kesmeye itiraz etmedi ancak lehim yapabilir misiniz? diye sordu. Kac volt diyince 3 volt dedi. Ikisi de benim ledler ile ayni kodlu ledleri satmalarina ragmen ,benimki 12 volt iken onlarinkinin nasil farkli voltajda olabilecegini sordum. Butun halde gondeririz ve 6 volt diyen satici kendisinin gidip olctugunu ve 15 volt civarinda oldugunu soyledi. Ama ayni kod olduguna gore sorun olmaz dedi. Digeri 3 volt diyen , depoya sormam lazim dedi ve 3 voltmus sizinkiyle uyumlu degil diyip kestirip atti. Ya kesmeyi kabul ettigi icin pisman oldu ya da yanlis led takmislar. Bilemedim.
Belirttiginiz Rus sitesine elektronik sorusunu da dogru cevaplayarak abone oldum. Boyleyece gizlenen linklere ulasabildim. KD - 55XF9005 ile ilgili Rus vatandasin birisi de benimle ayni problemi yasiyor. Birisi cevap olarak bir saticinin linkini vermis. Verilen link Link Aliexpress.ru sitesinde. Tr.aliexpress sitesinde olmayan bir satici 3535 12 voltluk led cipleri 200 adet olarak tam istedigim gibi satmakta. Ancak Moskovaya gonderim yapiyor. Turkiye'ye gonderim yapip yapamayacagini sordum, bakalim ne diyecek.
Verdiginiz video linki ise ledlerin mi yoksa led driverin mi hatali oldugunu test etmek icin yol gosteriyor.
Turkiyede bunlari satan satici yoktur degil mi? Cok tesekkur ederim.

Bu link Rus forumunda paylasilan satici linki . https://aliexpress.ru/item/33009808...61.385584172.1668611099-1886545655.1623100520

Bu satıcı gönderiyor ama 800 Tl civarına geliyor 200 led.
https://tr.aliexpress.com/item/1005...il_item.3.7b331261pB4szl&gatewayAdapt=glo2tur
Detaylı aranırsa daha ucuzuda bulunabilir.
Cok yasayin. Ben de rus linkindeki led ozelliklerinde yazan " TV 3535 12V-12.3V 3W " ifadesi ile arama yapmistim zaten ve bu linkteki saticiya zaten mesaj gonderdim. Turkiye'ye gonderim yapip yapmadigini sormak icin. Bu sefer onceden sorararak mein olmak istedim cunku led bari satin adiktan sonra satici iptal etmemi rica etmisti. Neymis 60 cm den uzun diye. E niye o zaman Turkiye'ye satisin acik?
Ikinci linkteki satici verdigim Rus.Aliexpress linkindeki satici. Bunu normal Aliexpressteki dukkanini gormemistim ama Rus Aliexpress uzerinden sabah saatlerinde Turkiye'ye satislari varmi diye sormustum. Bugun acaba onlarda bayram gibi birsey mi var. Kimse mesajlari okumamis bile. Herhalde tatiller.
Ben 800 TL ye raziyim da gumrukte bu sekilde takilir mi diye hala endise ediyorum.
Tesekkurler.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri