SOMA DA Kİ MADEN KAZASI,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Maden şirket yetkilisi 'kendi elemanlarının ihmal olmadıgını söylediğini' öne sürdü. Fakat buna inanmadıgını bakanlıktaki yetkili kişilerin gerekli incelemelerinden sonra olayın netleşeceğini savundu.

Adam cikmis yaşam odalari yoktu diyo saka gibi allaha emanet gonderiyolar yani madene.bunlarin denetimlerini yapanlar cezalandirilmali.

Deniyorki yangin vardiya degisimi sirasinda oldu. Bu sebeble bukadar cok isci ocakta kaldi. Bu vardiya degisimi disarida olamazmi bu kadar isciyi ayni anda ocaga sokmak mantiklimi. Kazadan sag kurtulan bir isci diyorki, ben bir hafta once stajyer isci olarak madende ise basladim. Vardiyamiz bitti disari cikiyorduk diyor hatta cikis yolunu bilmiyorduk onumuzde giden iki kisiye sorduk diyor. O sirada yorulduk biraz dinlenmek istedik, meger zehirleniyormusuz haberimiz yok diyor. Demekki isciler daginik bir sekilde ocagi terk ediyor. Bu bolemi olmali bilemiyorum bilen varsa aydinlatirsa sevinirim. Cunku kafama takiliyor.

TV'de bir uzman yeraltında düşük gerilim kullanıldığını dolayısıyla mesafe uzadıkça gerilim düşümünü bertaraf etmek için trafonun yer altına konduğunu ama bu trafonun kesinlikle exproof standartta olması gerektiğini söyledi. Doğrusu kafama yattı ama sanırım en sağlıklı bilgileri bu sektörde çalışan meslektaşlarımız verebilir,Çünkü her ortamın özel şartları var.

Deniyorki yangin vardiya degisimi sirasinda oldu. Bu sebeble bukadar cok isci ocakta kaldi. Bu vardiya degisimi disarida olamazmi bu kadar isciyi ayni anda ocaga sokmak mantiklimi. Kazadan sag kurtulan bir isci diyorki, ben bir hafta once stajyer isci olarak madende ise basladim. Vardiyamiz bitti disari cikiyorduk diyor hatta cikis yolunu bilmiyorduk onumuzde giden iki kisiye sorduk diyor. O sirada yorulduk biraz dinlenmek istedik, meger zehirleniyormusuz haberimiz yok diyor. Demekki isciler daginik bir sekilde ocagi terk ediyor. Bu bolemi olmali bilemiyorum bilen varsa aydinlatirsa sevinirim. Cunku kafama takiliyor.
4 Yıl vardiya sisteminde çalışmış iri olarak söylüyorum bir vardiya gelmeden diğeri yerini terkedemez zaten olması gerekende odur.Yeni işçiler için ise bu tür labirentli yerler ve tehlikeli bölgelere eskortsuz gitmeleri doğru değil.Hatta yeni işe başlayan birini makina başına vermek bile yanlıştır.Madenin derinlerine indirilmiş ise büyük bir hata vardır.

4 Yıl vardiya sisteminde çalışmış iri olarak söylüyorum bir vardiya gelmeden diğeri yerini terkedemez zaten olması gerekende odur.Yeni işçiler için ise bu tür labirentli yerler ve tehlikeli bölgelere eskortsuz gitmeleri doğru değil.Hatta yeni işe başlayan birini makina başına vermek bile yanlıştır.Madenin derinlerine indirilmiş ise büyük bir hata vardır.
Trafo ile igili bilgi verbebilir misiniz V

Trafo ile igili bilgi verbebilir misiniz V
Trafo ile ilgili daha uzman ustalarımız @YaşlıUzman ve @ttkatim bu konunun altında ikinci sayfada istişare etmişler yetmezse exprof trafoları ve kullanım yerlerini incelemeni tavsiye ederim

Son düzenleme:
Tam Veysel Bey diyecektim, Bir arkadaş pat diye yanıma geldi sağolsun yanlışlıkla CEVAPLA butonuna bastım, kusura bakmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,020
Son üye
onur3647382

Yeni konular

Geri