SOMA DA Kİ MADEN KAZASI,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anladım Veysel Bey teşekkür ederim.

Patlamayan bi şeyi (çok büyük basınçlı testler ve standartlarda -burada trafo) patlatabilmek büyük bi iş buda bize bir hatadan dolayı olmadığını gösteriyor, ihmaller zinciri var maalesef, açıklamalr yavaş yavaş değişiyor gerçek yüzünü göreceiğz.

elim kazada hayatlarini kaybeden emekcilerimizin allah mekanlarini cennet eylesin.
ailelerine sabir versin
bizler nedesek bostur ates dustugu yeri yakar.

2003 yilinda kahirede bir mercimek fabrikasinin montajini yapmaya gittim.
fabrika kurulm asamasindayken bir dagitim panosu ihtiyaci dogdu
200x100x60
malzeme listelerini hazirladim verdim.
firma sahiplerinin yalaka bir sag kolu olan bir marangoz vardi her ise maydonoz olur
isbitiren bir tip gibi gorunurdu.
benim istedigim malzemelerin nerde bir adisi var alip gelmisti.
panoyuda bir sac bukturmus fabrikada kaynattirmis ve marangoz ustasinada tabanca ile boyatmisti.

3 hafta itiraz ettim ben bu isi yapmam bu panoyu dosemem diye konusmadigim kimse kalmadi.
hangi kapiya gittiysem
isimiz acele bu gecici sen simdilik hallet sonra alasini yapacagiz diye diye bana yaptirdilar.

uzerinden 8 ay gecti ben bir kaza gecirdim sag gozumun ustunden alt ceneye kadar kirildi ameliyat vs oldum
kahirede evde yatiyorum.
kafam gozum sarili hatta gozumun biri halen acilmamis tek gozle gunleri sayiyorum

ogun bir ariza oluyor bu panoda.
isci cavusu (turk)
elektrik stajerine arizaya bak diyor.
ben anlamam diyor
sen gel ben sana gostterrim yapariz diyor
panonun basina cikiyorlar.
panoda 250atms ve 400a tms salterlerin seviyesinde eleman calisiyor.
bizim cavusda 1 metre arkasinda direk takip ediyor

nasil oluyorsa cok buyuk bir patlama oluyor18-19 anahtarin yarisi ve panonun arka saci 10cm capinda eriyor.

ikisini hastaneye kaldirdilar.
misirli stajer tam 6 ay hastanede yatti elinden ve yuzunden yaklasik 10 a yakin ameliyat oldu 11 sene oldu elindeki izler dururyor.
cavus ise 20 gun yatti onunda elinde ve yuzunde ciddi hasarlar olustu.

hepsi yalaka bir cakalin yuzune oldu.
bazen hersey elinizde olmuyor.Bazi seyleri yapmaya mecbur birakiyorlar.

HERKESE KAZASIZ BELASIZ VEBALDEN UZAK BIR HAYAT NASIP ETSIN YUCE YARADAN

Son düzenleme:
Bu konu başlığı altında belirli bir meslek grubuna(mühendislere) aşağılama var, bunu bilinçsizliğe veriyorum ve geçiyorum.
İkinci olarak bir resim paylaşılmış , "ekmek almaya böyle gidilir, böyle değil" yazısı üzerinde bir resim..
şimdi yorumlarsak ;
ekmeğini zor şartlarda kazanmaya çalışan madenciler üzerinden bir istismar yapılıyor, denilmek isteniyor ki;
siz sadece sabah işinize gidin, çalışın sonra eve gelin, size verilen ile yetinin, sakın başınızı kaldırmayın, sağa sola bakmayın..
" sakın kendinizin ve başkalarının hakkı için yola çıkmayın" , eğer bunu yaparsanız diğer resimdeki gibi terörist,ateist, hain olursunuz mesajı verilmek isteniyor..
bu istismarı yaparken o resimdeki madencinin ne düşündüğünü bile umursamıyor..
halbuki o madenci günde 16 saat 18 saat çalışmıyorsa, geçmişde bu hak için yola çıkan "hainler " sayesinde olduğunu bu istismarı yapanlar düşünmüyor bile...belkide düşünüyor ama saltanat tahtının yıkılmasından korkuyor.

somada enerjı bakanı gonullerı fethettı butun soma halkı kazazadeler bakanla omuz omuzaydı somaya dişardan gelen provakatorler cumhurbaşkanı be başbakanı yuhaladılar bunu yapan kesınlıkle somalılar değıl ikincisi maden ocağında sabotaj olma ihtımalı ortaya atıldı bir uçuncu talihsız açıklama yılmaz özdilden "O işçiler için bu kaza normaldir hatta müstehaktır"açıklaması allah korusun siyası rant için 301 insanı katletmek insanlığa sığmaz umarım soylentıdır oylede kalır

Ah be abim ab be @tekin126 abim be ciğerimi yedi senin şu AKP fanatikliğin sade senin değil aynı dert babamda da var fanatiklikten bile öbür tarafa geçmiş artık damarımızda bile akp akıyo diyecek seviyeye geldiniz :D

Ya anlamıyorum ki neyin kafasını yaşıyorsunuz ne amaçla kimi kimden kollayıp kime neden laf söylenmesini yuhalanmasını istemiyorsunuz ?

Sonra bu provakatörlerin işi gücü yok hep birden böyle bi durumda apar topar somaya gitmiş ve birden başbakanı mı yuhalamışlar orada ben provakatör olsam manisa soma dibimde olduğu halde orya gitmem şahsen gideceksem de elimden bir yardım gelecekse giderim...

Aha da sana somut bi örnek şimdi sen dersin ki bu yeni nesil veletler her yerde karşıma çıkıyo her yerde de muhalefet yapıyolar dersin ama 11 yakınını kaybeden işçiden şok açıklamalar! video izle,video seyret

Bunu izle ondan sonra gel seninle tartışalım...

Ha akp düşmanı değilim de fanatik olacak kadar da hiç bir partiyi savunmam zaten biliyorum ki hepsi sırtımızda kambur olmuş damarımızdaki kanımızı emmenin peşinde olan şerefsizlerdir...

Al sana bir bilgi kirliliği daha Al sana akp şimdi fanatizim varya buna da yalan dersiniz :D

http://odatv.com/n.php?n=kamera-goruntuleri-ile-ortaya-cikti-1705141200

Son düzenleme:
mesleki olarak konuya bakarsak daha hayirli olacaktir.
olayi bu forumda baska yerlere cekmek dogru degildir.
forumumuz bir teknik forum olup konuya mesleki acidan bakmamiz bir etik geregidir.
bu acidan bakmaz isek ileride yasanacak bir kazada yine meslegimiz lekelenecektir.

Perşembe günü ordaydım, bir yakınımızın cenazesine katıldım.
Olayın nasıl ve neden olduğu bir tarafa dursun maden işçilerimiz dünya genellemesinde en az ücret ve sosyal hakları alanlardır.
Çoğu arkadaş bilmez
Benim babamda madenciydi.
Her sabah giderken düşüncelerimizde onu öldürüp.
İşten döndüğünde hiç bir şey olmamış gibi devam etmek zorundasınızdır.
Babama 1 kez olsun hayırlı işler hakkını helal et diye cümle kurmadım.
Bu aşağılık bir işkencedir.

Bir fikri, düşünceyi veya insanı savunacaksanız bunu geride kalan yetimlerin gözlerinin içine bakarak yapın.

Zor olan nedir arkadaşlar ?
-Yerin yüzlerce metre altına gitmek.
-Haram yememek için bir çok şeye göz yummak.
-Her şeye rağmen insanlara gülümsemek.
-Sevdikleri için ölümü göze almak.

Zor olan "Hakkını alamamaktır"
Allah (CC) hepsine gani gani rahmet eylesin.
Yüreğinde nokta kadar şer olan insan yerin altına girip o işi yapmaz, yapamaz....

sayın has_artvınlı dıkkatını çekeyım yukardakı yorumumda akp den bahsetmedım burada siyasi olarakta yazmak yasak bılıyorsun benım yazdığım insanı vijdanı konu benım yazımda bakanın fedakarlığından bahsettım kımsede ınkar edemez adamın yaptığını ister A partısınden ister B partısınden olsun ikinci olarak sabotaj soylentısı var nette haber sitelerınde dolaşan haber allah korusun oyle bişey olduğuna şahsen bende okusamda inanmıyorum inşallah yalan haberdır son olarak lütfen siyasi yöne çekmeyın siyası tartışma ıstıyorsanız karşılıklı oturur hıç ara vermeden siyası tartışmayada saatlerce gırerım konu hakkında azda olsa bırıkımım var cahıl değiliz herşeyın yerı var burası siyası tartışma alanı değil

Ah be abim ab be @tekin126 abim be ciğerimi yedi senin şu AKP fanatikliğin sade senin değil aynı dert babamda da var fanatiklikten bile öbür tarafa geçmiş artık damarımızda bile akp akıyo diyecek seviyeye geldiniz :D

Ya anlamıyorum ki neyin kafasını yaşıyorsunuz ne amaçla kimi kimden kollayıp kime neden laf söylenmesini yuhalanmasını istemiyorsunuz ?

Sonra bu provakatörlerin işi gücü yok hep birden böyle bi durumda apar topar somaya gitmiş ve birden başbakanı mı yuhalamışlar orada ben provakatör olsam manisa soma dibimde olduğu halde orya gitmem şahsen gideceksem de elimden bir yardım gelecekse giderim...

Aha da sana somut bi örnek şimdi sen dersin ki bu yeni nesil veletler her yerde karşıma çıkıyo her yerde de muhalefet yapıyolar dersin ama 11 yakınını kaybeden işçiden şok açıklamalar! video izle,video seyret

Bunu izle ondan sonra gel seninle tartışalım...

Ha akp düşmanı değilim de fanatik olacak kadar da hiç bir partiyi savunmam zaten biliyorum ki hepsi sırtımızda kambur olmuş damarımızdaki kanımızı emmenin peşinde olan şerefsizlerdir...

Al sana bir bilgi kirliliği daha Al sana akp şimdi fanatizim varya buna da yalan dersiniz :D

http://odatv.com/n.php?n=kamera-goruntuleri-ile-ortaya-cikti-1705141200

Wooov estin savurdun gene [MENTION=54850]tekin126[/MENTION] gel faceye de biraz siyaset tartışalım senle zaten seni buralardan kızdırmassak güvende askere gitti başka türlü bulunacağın yok...

Ama gerçekten orda onca insan öldü diye bizim ne bakanlarımızın ne de siyasetten kimsemizin vicdanının sızlayacağına harbiden cani gönülden inanmıyorum Allahın bildiğini de kuldan saklamamak lazım...Ha vazifeleridir en iyi şekilde yapmak için çaba harcarlar belki ama vicdan mı Yok abicim inanmıyorum çünki vicdanı sızlayan afette değil çalıştırırken de sızlaması lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,211
Son üye
gurdal35

Yeni konular

Geri