Solar Sistemle mini aydinlatma sistemi kurmak yardim

knk3434

Üye
Merhabalar ,
Şimdi Dağda veya arazide kullanmak için 12w güneş paneli yada 20-25 w güneş panelini üzerine takabileceğim . Led ışık koyabileceğim , telefon şarj edebileceğim bir sistem kurmak istiyorum
Simdi 25 w bir gunes paneli ile 10a şarj kontrolörü 20ah jel aku kullanarak aküden LED ışık ve usb den yada tel şarji icin yeterli olurmu ? Kullananlar varmi yardımcı olurmusunuz led 4 adet aydınlatma kullanmak istiyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle günlük tüketiminizi belirleyin. Gerisini onun üzerine tasarlayabilirsiniz.

Hazır güneş panelli aydınlatmalar var taşınabilir sistemler ama ne kadar uzun gider bilemem kaç amperlik akü kullanacaksınız bu da önemli https://www.google.com/search?q=güneş+enerjili+sokak+aydınlatması&sxsrf=ALeKk00x0G15yhciAT0KuO2mGuSEQdfpQg:1617452355266&source=lnms&tbm=shop&sa=X&ved=2ahUKEwiC7s3Ih-LvAhXRGuwKHWz8AlUQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=625 bu lambalar bile 30w dan başlıyor siz bence bu kullanacağınız watt ı yükseltin ve ona göre akü hesabı yapın
Yani bu dediginize gore 20ah jel yeterli olur aslinda degilmi

Öncelikle günlük tüketiminizi belirleyin. Gerisini onun üzerine tasarlayabilirsiniz.
Günlük tüketim tam belli olmuyor araziye çıkacak oluyorum gece teli ve aydınlatmayı saglasa yetirli olur ornegin bir gece iki led lambayi full yakip teli sarj etmesi durumunda bu sistem yeterli olurmu 9a ilede kulananlar varmış boyle sistemi

9ah akü bu LED lambanın 1 adedini 12 saat yakar ama akü dibi vurur. Yalnız bu LED lamba çok parlak. 1 adedi mutlu eder. 7Ah aküler standart ve daha ucuz. 2 adedi bence tam olur.

...
Günlük tüketim tam belli olmuyor araziye çıkacak oluyorum gece teli ve aydınlatmayı saglasa yetirli olur ornegin bir gece iki led lambayi full yakip teli sarj etmesi durumunda bu sistem yeterli olurmu 9a ilede kulananlar varmış boyle sistemi
"bir gece iki led lambayı yakma" tarifi pek işe yaramaz. Siz bu lambaların kaç watt'lık ve kaç saat yanmasını düşünüyorsunuz?

12V 7Ah akü için olsa olsa yarısını kullansanız 3,5Ah, o da 40 watt gibi güç yapar. Bu gücü 5 watt'lık bir led ampul ile 8 saatte tüketirsiniz.

"bir gece iki led lambayı yakma" tarifi pek işe yaramaz. Siz bu lambaların kaç watt'lık ve kaç saat yanmasını düşünüyorsunuz?

12V 7Ah akü için olsa olsa yarısını kullansanız 3,5Ah, o da 40 watt gibi güç yapar. Bu gücü 5 watt'lık bir led ampul ile 8 saatte tüketirsiniz.
5w veya 7w ampul açıkçası su bıraktım linkteki gibi birsey yapmak elimde 25 w panel 10a sarj kontrolü ve 9a jel aküm var hazır bunlar varken almadan küçük birsey yapmak usb ile tel şarji için nasıl bir yöntem izleyebilirim ornegin bu sistemle telefonumu sarj edip 12 saat led aydinlatma yakmak

https://www.kampa.com.tr/urun/solar...VlmsPXzez4Jgo3M7rpo9s3yXPKl6usmxoCy90QAvD_BwE

Çakmak şarj cihazi alıp aküye direkt takarsın o zor değil de 4-5w LED ampul zor ama 7w bulunuyor. Onu takarsan istediğin olur.

İstersen LED ampulü açıp içinden bir iki ledi iptal edip 5w yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri